Artykuły

Wałbrzych. Lalki rozpoczynają sezon

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu rozpoczął nowy sezon teatralny 2010/2011. W tym roku przypada 65. rocznica istnienia Teatru. Przygotowano dwie premiery jubileuszowe.

Pierwsza z nich, "Alicja w krainie czarów", odbyła się w kwietniu, następną zaplanowano na 5 listopada (I premiera) oraz 6 listopada (II premiera). Będzie to "Balladyna" w reż. Marioli Ordak - Świątkiewicz, która uświetni zarazem obchody jubileuszu odbywające się w tych dniach. Spektakl stworzony z myślą o młodzieży i dorosłych zaintryguje na pewno nowatorskim podejściem reżyserki do popularnego dramatu Juliusza Słowackiego. Całość współczesnej inscenizacji dopełni scenografia Jana Polivki, muzyka Marcina Mirowskiego oraz projekcje Wojciecha Świątkiewicza.

W tym sezonie Teatr przewiduje jeszcze dwie premiery. Dla najmłodszych proponuje spektakl edukacyjny, zaplanowany na przełom października i listopada. Szczegóły dotyczące sztuki pojawią się w najbliższym czasie. W marcu 2011 r. natomiast odbędzie się premiera spektaklu "Pinokio" w reż. Eweliny Ciszewskiej. Teatr planuje wiele niespodzianek i atrakcji, nie tylko dla dzieci, ale również i dla dorosłych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji