Artykuły

Lublin. "Kopciuszek" w Muzycznym

Teatr Muzyczny pojawiał się na łamach głównie w związku z kłopotami i personalnymi spekulacjami. Sytuacja jest niepokojąca. Doszło nawet do odwołania części spektakli. Nie znaczy to jednak, że placówka zaprzestała działalności. Przeciwnie - w ten weekend zaprasza na premierę.

Najnowsza realizacja skierowana jest do publiczności - jeśli nie najwierniejszej - to na pewno najwdzięczniejszej; do dzieci. W nadchodzącą sobotę młodzi widzowie zobaczą spektakl "Kopciuszek" według klasycznej bajki Charlesa Perraulta.

Bez ryzyka pomyłki można rzec, że "Kopciuszek" należy do najczęściej obecnych gości na lubelskiej scenie muzycznej. Pojawiał się na niej już trzykrotnie, za każdym razem za sprawą Ryszarda Zarewicza. Który - nawiasem mówiąc -należy do najlepszych polskich "kopciuszkologów"; realizował tę bajkę dosłownie w całej Polsce, na scenach zarówno muzycznych, jak i dramatycznych. W Lublinie po raz pierwszy zaprezentował ją przed prawie trzema dekadami; premiera (z muzyką Stanisława Gerstenkorna) odbyła się 20 marca 1982 roku. Następnie reżyser wracał do niej w listopadzie 1992 oraz maju 2000 roku.

Tym razem zobaczymy zupełnie nową wersję, z muzyką Janusza Bacy i w adaptacji oraz reżyserii Jerzego Turowicza. Będzie też bardziej dostosowana do wymagań i doświadczeń współczesnego młodego widza.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji