Artykuły

Warszawa. Cezary Morawski ponownie członkiem ZASP

Cezaremu Morawskiemu, byłemu skarbnikowi Związku Artystów Scen Polskich, przywrócono członkostwo w związku - wynika z komunikatu ZASP przekazanego PAP w środę, 6 kwietnia.

7 lutego Morawski, wraz z Kazimierzem Kaczorem, został skreślony z listy członków ZASP. Zarzucono im m.in. naruszenie statutu stowarzyszenia. Prezydium ZG ZASP uznało wówczas, że w latach 1999-2002 (czyli podczas prezesowania Kaczora) "decyzje inwestycyjne byłego kierownictwa ZASP-u podejmowane były z naruszeniem statutu związku oraz wewnętrznych regulaminów ZASP-u".

W połowie marca członkostwo zostało przywrócone przez zarząd ZASP Kaczorowi, ale decyzja w sprawie Morawskiego została podtrzymana. Było to zaskoczeniem dla ówczesnego prezesa ZASP Olgierda Łukaszewicza. "Nie wiem co zadecydowało o tym, że skreślono z członkostwa w związku Cezarego Morawskiego, a pozostawiono Kazimierza Kaczora" - zastanawiał się Łukaszewicz.

Dziwiła się też sędzina Głównego Sądu Koleżeńskiego ZASP-u Nina Repetowska. "Obaj koledzy zostali uznani za winnych przekroczeń tych samych paragrafów" - zaznaczyła Repetowska podczas Walnego Zjazdu Delegatów ZASP (24 marca), dodając że tylko jeden z nich został wykluczony.

Od 25 marca prezesem ZASP jest Ignacy Gogolewski. Zarząd ZASP podjął więc decyzję o przywróceniu w prawach Morawskiego za kadencji Gogolewskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji