Artykuły

Warszawa. Eugenio Barba w IT

17 października o godz. 18 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego odbędzie się spotkanie z Eugeniem Barbą - reżyserem, badaczem kultury, twórcą duńskiego Odin Teatret oraz jego aktorką, Julią Varley. Wstęp wolny.

Od czego ucieka reżyser?

Jaki dom chce spalić?

O szalonych mistrzach, indywidualnej metodzie reżyserowania i jej nauczaniu oraz o tym, czy teatr może być bezkrwawą rebelią

- rozmowę wokół najnowszej książki Eugenia Barby "Spalić dom. Rodowód reżysera" poprowadzi prof. dr hab. Leszek Kolankiewicz.

W programie spotkania także pokaz pracy Julii Varley. W "Latającym dywanie" wieloletnia aktorka Barby wychodzi od zdania: "Tekst jest niczym dywan, który musi odlecieć w dal" i prowadzi widzów przez przedstawienia Odin Teatret, w których brała udział w ciągu ostatnich trzydziestu lat. Zaledwie kilka niezbędnych komentarzy towarzyszy jej działaniom wokalnym, pokazującym "przejście słowa od formy pisanej - do przestrzeni, od chłodu papieru - do wolności interpretacji".

Wizyta legendarnego Odin Teatret w Polsce związana jest ze światową premierą spektaklu Eugenia Barby "Chroniczne życie", który będzie pokazywany w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu oraz w Ośrodku Teatralnym Kana w Szczecinie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji