Artykuły

Warszawa. Weekend z Kantorem w Zachęcie

W sobotę, 21 maja i w niedzielę, 22 maja w warszawskiej Zachęcie odbędzie się "Weekend z Tadeuszem Kantorem". Zaplanowano oprowadzanie z przewodnikami po wystawie "Interior imaginacji", tańsze bilety, spektakle i projekcje filmów związane z twórczością Kantora.

W najbliższy weekend bilety wstępu do galerii wszyscy chętni kupią w ulgowej cenie (7 zł). Pięć pierwszych osób, które przyjdą do Zachęty, otrzyma prezent: książkę o Tadeuszu Kantorze pt. "Deska", autorstwa wybitnego historyka sztuki Mieczysława Porębskiego.

Filmowy zapis spektaklu "Wielopole, Wielopole" będzie można obejrzeć w sali kinowej Zachęty w sobotę. Dzień później odbędzie się spektakl braci Lesława i Wacława Janickich - b. aktorów teatru CRICOT 2, założonego przez Kantora. Artyści pokażą jednoaktówkę Samuela Becketta pt. "Ohio Impromptu". Wstęp na obie imprezy - bezpłatny.

Przez weekend do dyspozycji zwiedzających będą także przewodnicy, którzy będą opowiadać o dwóch najważniejszych polach twórczej działalności Kantora - malarstwie i teatrze.

Szczegółowo omawiać będą także pokazywaną w Zachęcie ekspozycję "Interior imaginacji", na którą składają się m.in. rysunki, obrazy, filmowe zapisy prób teatralnych i elementy scenografii przedstawień Tadeusza Kantora.

Na zdjęciu: "Umarła klasa" Tadeusza Kantora.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji