Artykuły

Nowe propozycje Teatru STU

W maju, tuż obok ogromnego namiotu "Intersalto", stanie w Warszawie drugi namiot, obliczony na 500-600 widzów. Będzie to własność Teatru "STU". Udało się bowiem, dzięki ZPR-om, krakowskiemu zespołowi pomnożyć dobytek właśnie o ów namiot, określony w języku członków "STU" jako... mobilny lub po prostu ...do wędrowania. Nietrudno się więc domyślić, że i plany teatru związane są w tym roku z prezentowaniem spektakli poza Krakowem.

"STU" rozpocznie wyjazdy od stolicy. Tam bowiem, 14 maja, wystawiane będą wymiennie przez dwa, trzy tygodnie sztuki: "Pacjenci" oraz "Szalona lokomotywa" (jednak wcześniej, prawdopodobnie 20 kwietnia "Pacjentami" Teatr "STU" wznowi swój sezon teatralny w Krakowie).

Po Warszawie, kolej na Hamburg. Na zaproszenie Teatru "Schauspiel Haus" krakowscy artyści zaprezentują w RFN "Pacjentów".

Niezależnie od występów - w samym teatrze panuje gorąca atmosfera towarzysząca pracy nad nowym spektaklem - "Operetką" Gombrowicza, która wystawiana będzie również w namiocie! Premiera zaplanowana jest na okres letni. Sztukę zinscenizował i reżyseruje Krzysztof Jasiński, muzykę opracował Krzysztof Szwajger. Warto dodać, że K. Jasiński w okresie wakacyjnym przez 6 tygodni przebywać będzie w Meksyku, gdzie gościnnie reżyserował będzie także "Operetkę" Gombrowicza.

W planach "STU" na rok bieżący przewidziany jest też wyjazd jesienią do Belgii, Francji, Holandii. Właśnie z "Operetką". Nim to jednak nastąpi "STU" (od 5 do 16 września) będzie gospodarzem II Międzynarodowego Biennale Teatru Amatorskiego, odbywającego się pod egidą Towarzystwa Kultury Teatralnej.

Informacja o Teatrze "STU" nie byłaby pełna, gdyby nie wspomnieć i o innych planach zespołu. O tych, które są ściśle związane z... remontem nowej siedziby. Zaawansowana jest bowiem adaptacja pomieszczeń przy al. Krasińskiego i wszystko wskazuje na to, że teatr inaugurując 13. rocznicę swej działalności w dniu 20 lutego 1979 roku, na nowej scenie zaprezentuje nową, szóstą już wersję "Sennika polskiego".

Galeria Teatru "STU", z uwagi na remont lokalu, czasowo jest nieczynna. Ale wznowi ona swą działalność już niebawem - w czerwcu zaprezentowane będą "Foto-grafizmy" Romana Cieślewicza.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji