Artykuły

Zakopane. Widowiska baletowe pod Wielką Krokwią

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem zaprasza 4 sierpnia, o godz. 20 na plenerowe widowiska baletowe - "Harnasie" oraz "Krzesany", które będą zwiastunem odbywającego się we wrześniu festiwalu "Muzyka na Szczytach".

Startujemy w sierpniu widowiskiem baletowym pod Wielką Krokwią w Zakopanem, następnie cykl 4 koncertów promujących festiwal w Żyrardowie, Kołobrzegu, Sopocie i Katowicach. W wrześniu zaś wracamy do Zakopanego na IV edycję Festiwalu.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka na szczytach" jest imprezą cykliczną, odbywającą się w Zakopanem od 2009 roku. Zawarte w nazwie projektu słowa "na szczytach" są symbolem miejsca, w którym festiwal się odbywa, ale przede wszystkim są odwołaniem do wysokiego poziomu artystycznego wydarzenia. IV edycja Festiwalu rozbudowuje swoją ofertę o wydarzenia promujące.

4 sierpnia, o godz. 20.00 zapraszamy na wspaniałe wydarzenie plenerowe widowisko taneczne "Harnasie", które jest zwiastunem odbywającego się we wrześniu festiwalu "Muzyka na Szczytach". Wydarzenie to odbędzie się pod Wielką Krokwią w otoczeniu piękna tatrzańskiej przyrody. W programie zaprezentowane zostanie dzieło Karola Szymanowskiego "Harnasie" oraz specjalnie przygotowane widowisko baletowe do poematu symfonicznego Wojciecha Kilara "Krzesany". W spektaklu oprócz tancerzy zawodowych z różnych zespołów z całej Polski oraz wykonawców reprezentujących niezależną scenę szeroko rozumianego tańca wezmą udział podhalańskie zespoły folklorystyczne prezentujące taniec i śpiew góralski.

Od 8 do 12 sierpnia możecie spotkać Muzykę na Szczytach w Żyrardowie, Kołobrzegu, Sopocie i Katowicach w ramach cyklu koncertów promujących festiwal. W czasie koncertów usłyszymy niecodzienną formację, składającą się z muzyków o różnych proweniencjach. Znajdziemy tu klasyczny zespół kameralny, trio jazzowe, akordeonistę, szereg instrumentów etnicznych, a całości towarzyszyć będzie wokalistka Joanna Słowińska, która równie pięknie interpretuje pieśni romantyczne, jak i improwizuje w stylistyce jazzowej. Koncertom towarzyszyć będzie projekcja multimedialna zdjęć i filmu prezentujących poprzednie edycje festiwalu oraz uroki Zakopanego, Uzdrowiska Szczawnicy i Województwa Małopolskiego.

IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" rozpocznie się 15 września w Zakopanem, potrwa do 22 września. Najjaśniejszą gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie SHARON KAM - izraelska klarnecistka o światowej sławie, która wystąpi w towarzystwie równie uznanego Jerusalem Quartet.

Pełen program na stronie www.muzykanaszczytach.com

Organizator: Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji