Artykuły

Wiedeń. Kantor i inni

Wystawę prac Tadeusza Kantora i młodych polskich artystów - "Teatr niemożliwy" - otwarto w wiedeńskiej Kunsthalle.

Obok rysunków i rekwizytów Kantora oglądać można dokumentację z jego happeningow i spektakli teatralnych. Uzupełniono je też o instalacje, prace wideo i zapisy performance'ów. Na przykładach najnowszej sztuki pokazano też, jak dzieło Kantora inspiruje dziś polskich artystów.

Wiedeńczycy mogą więc oglądać też prace Pawła Althamera, Katarzyny Kozyry, Roberta Kuśmirowskiego i Artura Żmijewskiego. Ich dzieła wiedeńscy kuratorzy zaliczyli również do "realności najniższej rangi", jak mawiał Kantor. Artyści ci "podejmują podróż bez końca - w nieznane i niezwykłe. Przy tym zbliżają się do granic przyzwoitości i osobistych obciążeń. Sztuka jest życiem. Życie jest sztuką" - przekonują organizatorzy.

Na ekspozycji znalazły się ich znane, często kontrowersyjne prace, ale też dzieła stworzone specjalnie z myślą o wiedeńskiej wystawie.

Wystawa "Teatr niemożliwy. Performatywność w sztuce Pawła Althamera, Tadeusza Kantora, Katarzyny Kozyry, Roberta Kuśmirowskiego i Artura Żmijewskiego", czynna do 3 listopada (czynna codziennie w godz. 10-19, w czwartki w godz. 10 -22). Kunsthalle Wien, Museumplatz 1. Bilety 3,50-7,50 euro. Więcej informacji na stronie www.kunsthallewien.at

Na zdjęciu: "Koncert morski" Tadeusza Kantora.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji