Artykuły

Bis!!!

"MP4" w reż. Mariusza Benoit - dyplom studentów IV roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Pisze Wiesław Kowalski w serwisie Teatr dla Was.

"MP4" w Teatrze Powszechnym w Warszawie cechuje przede wszystkim szlachetna prostota, bezpretensjonalność i szczerość interpretacyjna młodych absolwentów Akademii Teatralnej. To jednocześnie wieczór gwarantujący dobrą zabawę i nie pozbawiony nostalgii powrót do wspomnień związanych z piosenkami, które już na stałe weszły do historii muzyki rozrywkowej. Słuchamy w końcu m. in. niezapomnianych tekstów Okudżawy, Osieckiej, Kofty, Brela, Cygana czy Brzechwy.

Są w tym przedstawieniu, obok czysto klasycznych prezentacji, również interpretacje zaskakujące oryginalnością i pełną energii świeżością, która wynika przede wszystkim z temperamentu śpiewających aktorów i ich niemałych możliwości głosowo-kreacyjnych. Swoje osobowości scenicznie najpełniej demonstruje roztańczony Krzysztof Szczepaniak, rewelacyjny w piosence "Tangowalka, czyli nie męcz mnie" Bończyka/ Tabęckiego i we fragmentach z głośnego musicalu "Cabaret, zabawny w swej charakterystyczności Piotr Piksa w "Kołysance" Radwana i "Kiebyś Ty" Zakopowera, imponująca skalą głosu Paulina Korthals w przezabawnym "Murzynie" i pełna wdzięku Aleksandra Radwan w "Tangu Tandresse" Jerzego Satanowskiego.

Mariusz Benoit zadbał o to, by każdy utwór niósł określone sensy, wynikające ze znaczeń tkwiących w samych tekście, a nie z próby poszukiwania na siłę współczesnych odniesień, aluzji czy skojarzeń. Stara się w jak najprostszy, a zarazem ujmujący sposób, przekazywać prawdy dotyczące naszych marzeń, pragnień, oczekiwań, potrzeb, obaw i lęków, które towarzyszą człowiekowi w jego życiu i są niezmienne.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji