Artykuły

Kraków. Należyty felietonistą natemat.pl

Jan Jakub Należyty - piosenkarz, satyryk, autor tekstów piosenek, twórca i producent komediowych hitów teatralnych, pomysłodawca Teatru Komedia Kraków - nawiązał współpracę z portalem natemat.pl, gdzie prowadzi swojego bloga.

Jak zapowiada Należyty, na blogu będzie publikował opowiadania o życiu, o ludziach, ich relacjach, zachowaniach, emocjach, marzeniach i kompleksach. Będzie poruszać tematy uniwersalne - te same, których dotyka w spektaklach komediowych swojego autorstwa, przyciągających tłumy widzów w całej Polsce. Sztuki teatralne Należytego: "Andropauza męska rzecz, czyli zdecydowana odpowiedź na "Klimakterium", "Andropauza 2, czyli męska rzecz być z kobietą", "Dieta cud - komedia odchudzająca" oraz "3 razy łóżko" miały już ponad 1 500 wystawień i obejrzało je pół miliona osób.

Na blogu nie zabraknie także odniesień do wydarzeń kulturalnych, spostrzeżeń na temat konsumpcji kultury oraz roli kultury w życiu człowieka.

- Piszę, żeby nie być ograniczonym. Formą. Kiedy śpiewam, nie mogę zmienić słów piosenki. Nawet kiedy gram w własnej sztuce, nie mogę zmienić dialogów. Pisanie to wymyślanie niestworzonych historii, które muszę zamknąć w formę i znów jestem ograniczony. Dlatego piszę... - mówi Jan Jakub Należyty i dodaje: - Sztukę teatralną można tworzyć nawet kilka miesięcy. Blog będzie idealnym miejscem, by w dowolnej chwili opowiedzieć czytelnikowi ciekawą historię, tu i teraz podzielić się z nim myślami, tym, co zaobserwowałem, co mnie cieszy, fascynuje czy irytuje. Lubię, kiedy myśli układają się w zdania. Myśli są ulotne, a słowa napisane zostają na zawsze.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji