Artykuły

Tyczyn. "Fredrowisko" w sali widowiskowej MGOK

Grupa Miłośników Teatru, Fundacja Generator Inspiracji oraz Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie zapraszają 22 grudnia na finał projektu edukacyjno-teatralnego dla dzieci i młodzieży "Strefa teatru".

Projekt realizowany jest w Tyczynie w ramach programu Działaj Lokalnie 8 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Finałowe przedstawienie nad którym pracowali uczestnicy zarówno w warstwie aktorskiej jak i scenograficznej pt. "Fredrowisko" oparte na tekstach Aleksandra Fredry od strony reżyserskiej przygotowała Ewa Mrówczyńska, aktorka Teatru Maska. Opiekę scenograficzną nad przedstawieniem sprawowała Agnieszka Zaguła, magister sztuki.

Premiera odbędzie się 22.12.2013 w sali widowiskowej MGOK Tyczyn o godz 13. W projekcie uczestniczą dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat.

Ponadto w dniu 16.12.2013 o godz. 11 w ramach projektu w MGOK Tyczyn odbędzie się spotkanie z aktorem dla dzieci i młodzieży, którego bohaterem będzie aktor Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie Grzegorz Pawłowski.

Projekt "Strefa teatru" organizowany w Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystyczne w Tyczynie oraz Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury im. K.Sobczyk w Tyczynie przez Grupę Miłośników Teatru czyli Zakię Cieślicką-Majkę, Ewę Mrówczyńską i Tomasza Chlebka oraz Fundację Generator Inspiracji to cykl warsztatów aktorskich i scenograficznych, których zwieńczeniem będzie spektakl teatralny oparty na tekstach hrabiego Aleksandra Fredry.

W Tyczynie w latach 60-tych bardzo prężnie działał teatr amatorski zainicjowany przez Józefa Malaka, którego przedstawienia np. "Moralność Pani Dulskiej" do dziś z nutką nostalgii wspominają mieszkańcy miasteczka. Zależy nam na tym by powrócić do tamtej tradycji.

Głównym celem projektu jest propagowanie wiedzy dotyczącej działań teatralnych wśród dzieci i młodzieży poprzez organizacje cyklicznych warsztatów aktorskich i scenograficznych, spotkanie z aktorem oraz poprzez wystawienie spektaklu teatralnego dla szerokiego grona odbiorców.

Nadrzędną potrzebą projektu jest obcowanie młodzieży z kulturą, sztuką; spotkanie z artystami; a w efekcie wymiana doświadczeń z innymi szkołami gminy, powiatu; prezentacja nabytych umiejętności środowisku lokalnemu.

Projekt finansowany z programu Działaj Lokalnie 8.

"Działaj Lokalnie" to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Celem "Działaj Lokalnie" jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. Realizacji Programu służy organizowanie konkursów grantowych, w ramach których wspierane są projekty inicjujące współpracę mieszkańców z małych miejscowości. Poprzez Program "Działaj Lokalnie" wspieramy zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji