Artykuły

Grek Zorba w Teatrze Rozrywki

W chorzowskim Teatrze Rozryw­ki wystąpi w tę sobotę gościnnie Teatr Wielki w Poznaniu z bale­tową adaptacją powieści Kazantzakisa "Grek Zorba" (spek­takl można zobaczyć w tym dniu dwukrotnie o godz. 16.00 i 20.00).

"Grek Zorba" to bez wątpienia bestseller zawdzięczający swoje światowe sukcesy między innymi wspaniałej muzyce Mikisa Theodorakisa oraz znakomitemu filmowi Michaela Cacoyannisa z Anthony Quinnem w roli głównej.

Przypomnijmy po krotce treść. Do małej greckiej miejscowości przyjeżdża amerykański turysta John. Zakochuje się ze wzajemno­ścią w miejscowej dziewczynie, co budzi niechęć mieszkańców mia­steczka. Wszystko zmienia się, kie­dy pojawia się Zorba - emigrant z Macedonii. Zaprzyjaźnia się z Johnym i ukazuje mu prawdziwy sens tańca - synonimu wyzwole­nia.

Baletowa adaptacja powieści oparta została na wielu elementach tańców greckich. Autorem idei spektaklu jest znakomity chore­ograf i tancerz - Lorca Massine, syn legendarnego Leonida Massi­ne - gwiazdy Baletów Rosyjskich Sergiusza Diagilewa. Spektakl Massine objechał prawie cały świat wszędzie odnosząc sukcesy.

W tytułowej roli - Andrzej Pła­tek.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji