Artykuły

Wrocław. "Dzieci z Bullerbyn" z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym

W czwartek 3 kwietnia o godz. 11 na Scenie Kameralnej zostanie zagrany spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem w języku migowym - "Dzieci z Bullerbyn" w reżyserii Anny Ilczuk.

Przedstawienie będzie udostępnione niewidomym i niesłyszącym w ramach projektu "Teatr Wyobraźni. Spektakle bez Barier" realizowanego przez Fundację KATARYNKA i finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. To pierwsze takie wydarzenie teatralne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.

Zaczynamy od przedstawienia dla młodych widzów. Przed spektaklem najmłodsi, także ci słabo widzący, będą mogli stworzyć scenografię. W ruch pójdą nie tylko farby i papier, ale także różne materiały, które dzieciom z dysfunkcją wzroku pozwolą stworzyć przestrzenny świat. Takich spektakli na Scenie Kameralnej będzie w tym sezonie ok. sześciu.

W następnej kolejności planujemy pokazy "Dziadów" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Spektakl będzie w pełni dostosowany dla widzów z dysfunkcjami słuchu i wzroku. Powstaną także opisy do niezwykłej scenografii, które w formie plików dźwiękowych pojawią się na stronie Teatru Polskiego. Niewidomi odbiorcy przed wybranym spektaklem będą mieli możliwość wejść na scenę i własnym dotykiem odkryć scenografię i aktorów.

Audiodeskrypcja to technika, która dzięki dodatkowym opisom słownym pozwala w pełni odebrać dzieło sztuki - film, spektakl teatralny czy wystawę w muzeum. W teatrze tworzony jest specjalny opis, który podczas przedstawienia czytany jest przez lektora. Niewidomi odbiorcy słyszą go dzięki specjalnym zestawom słuchawkowym rozdawanym przed spektaklem.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji