Artykuły

Tramwaj w Gdyni

"Tramwajem zwanym pożądaniem" rozpoczyna Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni nowy, jubileuszowy sezon. Teatr obchodzi 50-lecie istnienia. W związku z tym już dziś zaprasza na szereg wydarzeń artystycznych z obchodami związanych. Jednym z nich jest premiera sztuki Tennessee Williamsa w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego, która odbędzie się już w piątek 9 października o godz. 19.

Ile jest w nas z nas samych, a ile z instynktu? Ile jesteśmy w stanie zrobić dla siebie niszcząc innych? Jak bezbronna jest kobieta, jak bezwzględny jest mężczyzna, a może odwrotnie?

Niezapomniana historia wielkiej namiętności i brawurowego upadku utrwalona w kreacjach filmowych Marlona Brando i Vivien Liegh w filmie Eli Kazana.

Ten jeden z najważniejszych w amerykańskiej literaturze tekstów i klasyków dramatu. Opowiada historię życia Stelli i Stanleya Kowalskich, w którą wkracza siostra bohaterki - Blanche, nieprzewidywalna, fascynująca, balansująca na styku kultury i natury - osobowość, za sprawą której miłość, namiętność i codzienność nabierają nowych, zaskakujących kształtów i barw. W przedstawieniu wyreżyserowanym przez Piotra Kruszczyńskiego zagrają m. in. Beata Buczek-Żarnecka (Blanche), Katarzyna Bieniek (Stella), gościnnie Jarosław Sacharski (Stanley), Filip Frątczak (Mitch), Dorota Lulka - (Inez), Bogdan Smagacki (Stive), Eugeniusz K. Kujawski (Doktor). Kostiumy - W spektaklu zobaczymy także: kostiumy Joli Łobacz i zdjęcia filmowe Juliana A Ch. Kernbacha. Autorem muzyki jest Rafał Kowal. Reżyser gdyńskiej premiery Tramwaju zwanego pożądaniem - Piotr Kruszczyński opracował także tekst Tennessee Williamsa przełożony ponad pół wieku temu przez Eugeniusza Cękalskiego i przygotował przestrzeń sceniczną. Muzyka i opracowanie dźwiękowe - Rafał Kowal, Asystent reżysera: Olga Barbara Długońska, Asystent scenografa: Marta Koniczuk.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji