Artykuły

Zdzieranie masek

"Tramwaj zwany pożądaniem" to jeden z klasycznych dramatów XX wieku i jeden z najbardziej znanych dramatów amerykańskich, rozsławiony dodatkowo przez słynny film Eli Kazana z Marlonem Brando w jednej z głównych ról. Tennessee Williams zderzył w swoje sztuce kilka sprzecznych osobowości i charakterów. Rozgrywające się między nimi wypadki to prawdziwa psychodrama, w której spod masek i ról wychodzą na jaw coraz paskudniejsze prawdy o ludzkim wnętrzu.

"Tramwaj zwany pożądaniem" jest pierwszą premierą kolejnego, ale zarazem jubileuszowego, bo pięćdziesiątego sezonu gdyńskiego Teatru Miejskiego. Dyrektor teatru Ingmar Villqist konsekwentnie trzyma się swoich zapowiedzi sprzed roku, że repertuar gdyńskiej sceny będzie budował na dwudziestowiecznej klasyce. Sztukę reżyseruje ceniony twórca teatru, Piotr Kruszczyński.

W spektaklu grają m.in. Beata Buczek-Żarnecka, Katarzyna Bieniek, Jarosław Sacharski (gościnnie), Filip Frątczak, Dorota Lulka, Bogdan Smagacki, Eugeniusz Kujawski i Olga Barbara Długońska.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji