Artykuły

Sopot. Konkurs na scenariusz słuchowiska dla dzieci

"Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki" - to tytuł konkursu na scenariusz słuchowiska dla dzieci ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sopocie w ramach czwartej edycji Festiwalu Literacki Sopot. Prace muszą być nadesłane do 20 marca 2015 roku.

Organizator konkursu, Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie tłumaczy, że "ogłaszając ten konkurs, chce stworzyć nowe formy dla dzieci, które obudzą w nich fascynację teatrem dźwięk". - Twórczość dla dzieci na ogół skupia się na formie wizualnej, której dźwięk jedynie towarzyszy; tym razem chcielibyśmy, żeby odegrał główną rolę - podkreślają organizatorzy.

Przedmiotem konkursu jest scenariusz słuchowiska dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat w dowolnej poetyce i konwencji. Ma być to opowieść (na 22 standardowe strony), na podstawie której możliwe będzie zrealizowanie 25 minutowego słuchowiska.

Prace nadesłane do 20 marca br. oceni profesjonalne jury w składzie: Barbara Gawryluk (Polskie Radio Kraków), Janusz Kukuła (Teatr Polskiego Radia), Romuald Pokojski (Miejski Teatr Miniatura) i Grzegorz Wasowski (Wydawnictwo Wasowscy).

Łączna pula nagród wynosi 5 tys. zł. Autor zwycięskiej pracy otrzyma nagrodę w wysokości 3 tys. zł. Wyniki konkursu mają być ogłoszone do 12 kwietnia 2015 roku.

Wyróżnione prace zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii. Dodatkowo zwycięska praca będzie brała udział w konkursie zamkniętym organizowanym wspólnie z Teatrem Miejskim Miniatura w Gdańsku i Teatrem Polskiego Radia na realizację słuchowiska. Nagrodą w konkursie zamkniętym będzie realizacja słuchowiska w studiu Teatru Polskiego Radia, emisja na antenie Polskiego Radia oraz wydanie słuchowiska na płytach winylowych oraz w wersji elektronicznej przez Miejski Teatr Miniatura.

Tegoroczna, czwarta edycja Festiwalu Literacki Sopot, organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz miasto Sopot odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia 2015 roku. Marta Szadowiak z Projekt PR poinformowała, że tematem wiodącym czwartej edycji będzie literatura czeska.

- Po edycji polskiej, skandynawskiej i rosyjskiej czas na pokazanie dorobku artystycznego Czechów - naszych południowych sąsiadów - podkreśla Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu. Poinformowała, że do współpracy przy tworzeniu programu zaproszony został Aleksander Kaczorowski, tłumacz literatury czeskiej i znawca Europy Środkowej. Program Festiwalu przewiduje m.in. cykle spotkań autorskich, targi książki oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Dotychczasowe spotkania w ramach festiwalu odbywały się w różnych punktach Sopotu, m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Państwowej Galerii Sztuki, Dworku Sierakowskich, Muzeum Sopotu, Parku Północnym i na Placu Przyjaciół Sopotu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji