Artykuły

Grease, czyli brylantyna

(WROCŁAW) Dziś o godzinie 19.00 w war­szawskim teatrze "Roma" Konrad Imiela zagra Danny'ego w głośnym amerykańskim musicalu "Grease". Do castingu stanęło 800 młodych, śpiewający i tańczących aktorów z całej Polsce.

O to kto zagra w pierwszej, premierowej obsadzie Danny'ego wrocławianin Konrad Imiela rywalizował z Mi­chałem Milowiczem, który ma w dorobku główną rolę w musicalu "Elvis", udział w "Metrze" oraz role w filmach, min. "Chłopaki nie pła­czą", "Młode Wilki" i "Wiedźmin".

Akcja musical Jima Jacobsa i Warrena Caseya co­fa czas w szalone lata 50. Mło­dych fascynował wówczas rock & roll i miłość. Premiera "Grease" odbyła się w roku 1972 i kosztowała 200 dola­rów. Nie schodziła z afisza przez osiem miesięcy, więc trafiła na Broadway, gdzie wystawiono ten musical za 150 tys. dolarów i był grany 3388 razy. Warszawska pre­miera jest cztery razy tańsza.

Od tej premiery na Broa­dway'u jako Doody zaczął swoją karierę 17-letni wów­czas Johny Travolta, który potem grał w filmowej wersji Dannyego. Warszawski spektakl reżyseruje, dyrektor teatru "Roma" - Wojciech Kępczyński.

Grease - to po angielsku tłuszcz, mazidło, ale w tym wypadku chodziło o brylantynę, którą chłopcy smaro­wali swoje plerezy a`la Elvis Presley. Brylantyną utrwalał swoją fryzurę na Broa­dwayu Johny Travolta, ale Konrad Imiela używa już trwalszego i przyjemniejszego w zapachu żelu do włosów.

- Do premiery zostały już godziny - mówi Imiela. - Nie wstydzę się przyznać, że je­stem bardzo zmęczony, ale też zadowolony i mam nadzieję, że to moje zadowolenie podzie­li publiczność. Na premierze będzie moja żona, która przy­jedzie do Warszawy z córka­mi, a to mnie jeszcze dodatko­wo zmobilizuje, bo jest suro­wym krytykiem moich tea­tralnych przedsięwzięć. Trzymamy kciuki.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji