Artykuły

Gniezno. Warsztaty z Piotrem Kruszczyńskim w Teatrze Fredry

Teatr Fredry zaprasza seniorów na warsztaty z reżyserem spektaklu "Nasze miasto", dyrektorem Teatru Nowego w Poznaniu Piotrem Kruszczyńskim, które odbędą się 1 października o godzinie 16.00.

Działaniem towarzyszącym premierze spektaklu "Nasze miasto" jest realizacja projektu artystyczno-edukacyjnego - "Szkoła życia - Pamięć". Wieloletnie doświadczenie Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w pracy z seniorami połączone z najnowszą produkcją Teatru Fredry - premierą sztuki amerykańskiego klasyka dwudziestowiecznej dramaturgii Thortona Wildera, w reż. Piotra Kruszczyńskiego, stają się znakomitym pretekstem do podjęcia problematyki więzi międzypokoleniowej.

Historia miasta, pokazana z perspektywy indywidualnych narracji mieszkańców, pozwoli przywołać i uwiecznić lokalne opowieści. Seniorzy, oglądając zdjęcia z rodzinnego albumu oraz konfrontując się z tematem przemijania, opowiedzą o swojej przeszłości. Odtwarzając minione zdarzenia, ułożą je na nowo po to, by snuć opowieść o miejscach i zdarzeniach niegdyś istniejących, a dziś całkowicie zapomnianych.

Słuchacze GUTW oraz zwyczajni mieszkańcy Gniezna, mając możliwość pracy warsztatowej z artystą - reżyserem , będą starali się odnaleźć wspólnie minione historie, te szczególnie godne uwagi, ciekawe, intrygujące. Video-rejestracja wyników twórczych wędrówek "po szlakach pamięci", stanowi szansę na zaprezentowanie Gniezna jako miasta-miejsca pełnego uczuć i znaczeń, którego dzieje zostają zapisane w historii z perspektywy osobistych doświadczeń jego mieszkańców.

Rejestracje video wykorzystane zostaną w spektaklu i stanowić będą dopełnienie reżyserskiej wizji "Naszego miasta" - opowieści o Gnieźnie, odwołującej się do z skojarzeń z przeszłości i teraźniejszości. Projekt GUTW "Szkoła życia - Pamięć" realizowany jest we współpracy z Teatrem Fredry i dofinansowany został przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji