Artykuły

Lublin. O Tadeuszu Kantorze w Teatrze Starym

Bohaterem kolejnej "Bitwy o kulturę" będzie Tadeusz Kantor. 9 grudnia rozmowa o twórczości artysty i projekcja jego spektaklu.

Dokładnie w 25 lat po śmierci Tadeusza Kantora spotykamy się, żeby obejrzeć rejestrację telewizyjną jego spektaklu i porozmawiać o tym, jak dziś patrzymy na twórczość reżysera. Co było prawdziwym testamentem Kantora? Gdzie się podziali i czy istnieją jego duchowi i artystyczni spadkobiercy? Po świecie Kantora oprowadzać nas będzie prof. Małgorzata Dziewulska.

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

prowadzenie: Łukasz Drewniak

gość: Małgorzata Dziewulska

***

Najpierw jest egzystencja a potem esencja. Z każdego życia zostają jakieś ślady, dzieła, wspomnienia. Jak zapamiętujemy artystę? Jak po jego śmierci żyje jego dzieło? Dokładnie w 25 lat po śmierci Tadeusza Kantora spotykamy się, żeby obejrzeć rejestrację telewizyjną jego spektaklu i porozmawiać o tym, jak dziś patrzymy na twórczość reżysera. Co było prawdziwym testamentem Kantora? Gdzie się podziali i czy istnieją jego duchowi i artystyczni spadkobiercy? Po świecie Kantora oprowadzać nas będzie Profesor Małgorzata Dziewulska.

Łukasz Drewniak

***

Bitwa o kulturę. Kantor post mortem

WTOREK 8.12 / 18.00

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji