Artykuły

Bytom. Tadeusz Serafin uhonorowany przez RIG

Trzech bytomian zostało uhonorowanych Laurami Umiejętności i Kompetencji, przyznawanymi co roku przez katowicką Regionalną Izbę Gospodarczą. Wyróżnienia odebrali Dawid Zięba, Tadeusz Serafin oraz prof. Aleksander Sieroń.

Laury trafiają do osób wybitnych i wyróżniających się swymi kompetencjami zawodowymi, dokonaniami, osiągającymi sukcesy, a także stanowiącymi wzór dla innych. RIG wręczyła te nagrody już po raz 24., a stało się to podczas uroczystej gali zorganizowanej w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca.

Wśród tegorocznych laureatów mieliśmy aż trzech bytomian. Pierwszym z nich jest prezes Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Dawid Zięba, który odebrał Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii "Menedżer, lider społeczno-gospodarczy". RIG honoruje nim osoby tworzące pozytywny wizerunek przedsiębiorcy i pracodawcy, potrafiące dostosować działania firmy do warunków gospodarki rynkowej i angażujące się na rzecz integracji środowiska gospodarczego, a poza tym umiejętnie współpracujące z samorządem lokalnym. - To dla mnie wyjątkowa nagroda.

Stanowi uhonorowanie mojej dotychczasowej pracy - mówi Dawid Zięba. - Zawsze staram się wypełniać powierzone mi zadania sumiennie i z zaangażowaniem. Zdaję sobie sprawę z tego, jak duża odpowiedzialność ciąży na mnie jako prezesie dużego przedsiębiorstwa. Taka nagroda jak Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji daje ogromną motywację do dalszych starań o jak najlepsze wyniki w pracy i jest inspiracją do podejmowania kolejnych inicjatyw.

Kryształowymi Laurami Umiejętności i Kompetencji uhonorowani zostali także dwaj zasłużeni i wybitni bytomianie - dyrektor Opery Śląskiej Tadeusz Serafin oraz profesor dr hab. n. med. Aleksander Sieroń - medyk i wynalazca, krajowy konsultant w dziedzinie angiologii (czyli chorób naczyń krwionośnych). Profesor Aleksander Sieroń jest co prawda mieszkańcem Katowic, ale całą swoją aktywność zawodową od lat lokuje w Bytomiu. To kierowana przez niego Klinika Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej sprawia, że w naszym mieście uprawia się medycynę na najwyższym światowym poziomie, tak praktycznym jak naukowym -o czym świadczy dorobek naukowy pracowników tej placówki, często cytowany i recenzowany w najważniejszych światowych tytułach naukowych pism medycznych.

Z kolei Tadeusz Serafin uhonorowany został z okazji jubileuszu 70-lecia Opery Śląskiej, której dyrektorem jest od 27 lat - to najdłużej trwająca kadencja szefa bytomskiego teatru. Nie tylko zresztą najdłużej trwająca, ale również bardzo owocna. W ostatniej dekadzie powstało na tej scenie kilka spektakli, które można określić wręcz mianem historycznych. Dość wymienić takie przedstawienia, jak "Tannhauser", "Don Carlos", a nade wszystko "Carmina Burana". Obecnie Opera Śląska podejmuje kolejne wyzwanie - po raz pierwszy przygotowywana jest w Bytomiu premiera dzieła Krzysztofa Pendereckiego. Będzie to "Ubu król", którego premiera zapowiadana jest na 3 kwietnia. Ciekawostką jest fakt, iż obu laureatów Kryształowych Laurów łączy właśnie miłość do opery. Profesor Aleksander Sieroń jest wytrawnym melomanem i słuchając spektakli w różnych teatrach całej Europy - zawsze podkreśla niezwykle wysoki poziom Opery Śląskiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji