Artykuły

Kraków. Wiercichowski bohaterem VI Festiwalu Sztuki Aktorskiej

Teatr Bagatela zaprasza od 3 do 29 maja na VI Festiwal Sztuki Aktorskiej, którego bohaterem będzie Marcel Wiercichowski.

Marcel (Marcin) Wiercichowski urodził się w 1974 w Krakowie. Z zamiłowania i wykształcenia: wiolonczelista i aktor. Absolwent PWSFTviT (1999), w którym Jan Machulski zobaczył Mozarta. Zadebiutował jeszcze na studiach jako Elf w "Śnie nocy letniej" (reż. W. Zawodziński) w Teatrze im. Jaracza w Łodzi w 1997. Występował w Teatrze Studyjnym PWSFTviT, Teatrze Ochoty (2000-1), Teatrze Dramatycznym w Koszalinie (2001-4), Nowym Teatrze w Słupsku (2004-5), a od 2005 w Teatrze Bagatela. Jak sam twierdzi, najlepiej czuje się w klasycznym repertuarze komediowym. Grał w spektaklach wg Shakespeare'a, Dostojewskiego, Czechowa, Becketta, Shaffera, Jerofiejewa, Topora, Schmidta, Mickiewicza, Fredry, Wyspiańskiego, Zapolskiej, Gombrowicza, Mrożka i Schaeffera.

Niejednokrotnie wykorzystuje na scenie umiejętności wiolonczelisty. Bywa także autorem muzyki do spektakli i asystentem reżysera. Wciąż gościnnie występuje w Nowym Teatrze w Słupsku. Jako dziecko wziął udział w serialu telewizyjnym dla młodzieży "Rozalka Olaboga", a po latach przerwy grywa w etiudach studenckich, serialach telewizyjnych i filmach pełnometrażowych. Na XVII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi zdobył nagrodę dla najwszechstronniejszego aktora festiwalu ufundowaną przez Jana Machulskiego oraz "Złoty Kran" - nagrodę studenckiego Klubu Filmowego "Futurysta" Politechniki Łódzkiej w 1999, na VI Festiwalu Komedii "Talia" w Tarnowie oraz na VIII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskich Sztuk Współczesnych w Warszawie w 2002 nagrodzono jego rolę w "Audiencji III czyli Raju Eskimosów" (reż. B. Semotiuk), zyskał też tytuł najlepszego aktora Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie w sezonie 2001/02, a na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych "Klasyka Polska" w 2004 zdobył wyróżnienie za rolę Henryka w "Ślubie". Rola Ojca w "Tacie" w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej przyniosła mu nagrody na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie i na XV Jubileuszowym Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu.

Festiwal obejmuje tytuły:

- POSKROMIENIE ZŁOŚNICY: 3-4 maja, 19.15, Duża Scena;

- MEFISTO: 19-22 maja, 18.00, Scena na Sarego 7;

- TATO: 24-26 maja, 19.15, Scena na Sarego 7;

- SZALEŃSTWA NOCY: 27-28 maja, 19.15, 29 maja, 17.00, Scena na Sarego 7.

19 maja o 17.00 zapraszamy do foyer Sceny na Sarego 7 na wernisaż wystawy "Marcel Wiercichowski w obiektywie Piotra Kubica".

Tego samego dnia po spektaklu MEFISTO (ok. 20.45) zapraszamy Widzów na spotkanie z bohaterem festiwalu, które poprowadzą Dagmara Merecik i Jacek Wakar.

Przygotowaliśmy dla Widzów specjalne karnety festiwalowe. Przy zakupie biletów na minimum trzy różne spektakle w niżej wymienionych terminach, każdy bilet kosztuje tylko 25 zł:

- POSKROMIENIE ZŁOŚNICY: 4 maja, 19.15, Duża Scena;

- MEFISTO: 22 maja, 18.00, Scena na Sarego 7;

- TATO: 24 maja, 19.15, Scena na Sarego 7;

- SZALEŃSTWA NOCY: 29 maja, 17.00, Scena na Sarego 7.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji