Artykuły

Warszawa. Dziecięcy Ogród na festiwalu "Co Jest Grane 24"

Fragmenty spektakli teatru Roma, spotkanie z Edytą Jungowską, spektakl Klubu Komediowego, filmy krótkometrażowe, warsztaty muzyczne i plastyczne. Jakie atrakcje czekają na dzieci 18 czerwca podczas festiwalu "Co Jest Grane 24" w Królikarni?

Festiwal to koncerty, debaty o filmach, warszawskie restauracje zapraszające na swoje popisowe dania. Ale też mnóstwo atrakcji dla dzieci.

Na miniscenie

Fragmenty spektakli "Alicja w Krainie Czarów" [na zdjęciu] i "Mały Książę" w wykonaniu Teatru Muzycznego "Roma" w godz. 13-13.35

Podczas tych przedstawień widownia Romy pęka w szwach. Cztery piosenki ze świata Alicji i Małego Księcia zaśpiewają bohaterki spektakli: Magda Kusa, Klaudia Borejko, Karolina Puerto Cardozo i Maja Kwiatkowska. Dla dzieci od czterech lat.

Spotkanie z Edytą Jungowską w godz. 14-15.15

Aktorka zafunduje dzieciom godzinną przygodę z bohaterami książek Astrid Lindgren. Edyta Jungowska, najbardziej znany głos lektora tekstów Lindgren, przeczyta fragmenty "Karlssona z dachu" (Wydawnictwo Jung-off-ska), będzie przeplatać je interaktywną zabawą i rozmowami z widownią. Wybór fragmentów dopasuje do wieku dzieci i potrzeb grupy.

Koncert Smykofonii "Muzyczna wędrówka po świecie" w godz. 15.30-16.15

Muzyka stworzona dla najmłodszych. Dźwięków będzie uczyć trójka instrumentalistów: Przemysław Skałuba, który zagra na klarnecie i saksofonie, Rafał Grząka - akordeon i Konrad Kubicki - kontrabas. Prowadzenie: Malina Sarnowska. Koncert przygotowała fundacja "Muzyka Jest Dla Wszystkich".

Spektakl improwizowany Klubu Komediowego "Nikt Nic Nie Wie" - godz. 17-17.45

Przedstawienie tworzą improwizatorzy ze składów Hulaj i Hurt Luster. Nie ma scenografii i kostiumów - jest mnóstwo kreatywności i wyobraźni. Improwizatorzy razem z dziećmi wymyślają historie, światy, scenariusze i postaci kolejnych bajek, widownia ma wpływ na przebieg i zakończenie spektaklu.

W grocie pod tarasem pałacu

Warsztaty muzyczne Małej Warszawskiej Jesieni "Co głos głosi" w godz. 15-16

Ćwiczenie instrumentu, w który wyposażony jest każdy. Mała Warszawska Jesień pokaże możliwości ludzkiego głosu i wytłumaczy dzieciom jego znaczenie. Zajęcia poprowadzi sopranistka Joanna Freszel. Dla dzieci w wieku od czterech do 10 lat.

Filmy, książki, konkursy

Festiwal Kino Dzieci. Pokazy filmów krótkometrażowych i zabawy dla najmłodszych w godz. 12-18

Na ekranie wyselekcjonowane, nagradzane i oryginalne krótkometrażowe filmy dla dzieci, do tego kolorowanki, wycinanki, rozmowy o kinie i podróżach. W programie m.in.:

"Gruffalo" - historia sprytnej myszy, która potrafi każdego wykiwać;

"Głodny" - belgijska animacja o chłopcu, który jest wiecznie głodny, zrealizowana wspólnie z dziećmi i wielokrotnie nagradzana;

"Atlas" - o tym, jak powstał świat;

"Niespodzianka" - wzruszająca opowieść o niepełnosprawności, szczęściu i przyjaźni, które można zawsze znaleźć;

"Mały Gruffalo" - oparta na bestsellerowej książce Julii Donaldson i ilustratora Axela Schefflera historia o relacjach między rodzicami i dziećmi, o budowaniu niezależności i przyzwoleniu na popełnianie błędów, które są elementem dorastania.

Warsztaty plastyczne z wydawnictwem Tashka w godz. 12-18

Dzieci będą mazać, kleić i ozdabiać. Zrobią swoją własną wersję nakrycia głowy Niebieskiej Kapturki i wymyślą nowe historie E2rda - bohatera, który powstał dzięki rysunkowi chłopca. Warsztaty dla dzieci od pięciu lat.

"Jak dobrze znasz Warszawę" - konkurs z nagrodami o architekturze przedwojennej Warszawy, zorganizowany przez Narodowy Instytut Audiowizualny "NInA" w godz. 12-18

Dzieci poznają charakterystyczne punkty stolicy i zobaczą, jak zmieniły się na przestrzeni lat. Dowiedzą się, które przetrwały wojnę, a które nie spełniły wymagań socrealizmu. Konkurs polega na rozpoznaniu jak największej liczby budynków z fragmentu przedwojennego filmu. Nagrodami są gadżety Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

W Dziecięcym Ogrodzie pojawią się też stoiska wydawnictw: Tashka, Lamala, Widnokrąg i Poławiacze Pereł.

PROGRAM KONCERTÓW NA FESTIWALU

Sobota, 18 czerwca

15-16 - Krzysztof Zalewski Solo Act

16.30-17.30 - Organek

18-19 - Ania Dąbrowska

19.30-20.30 - Kortez

21-22 - Brodka

22.30-23.30 - Artur Rojek

T-Mobile Electronic Beats Stage

17.30-18.30 - warsztaty z beatboxingu

19-20 - Baasch z udziałem Jaa! i Rysy

20.30-21 - Jaźń

22-23 - Bhsosa DJ set

BILETY

Festiwal odbędzie się 18 czerwca w Królikarni (Puławskiego 113a). Wejście na teren festiwalu od godz. 12. Bilety w przedsprzedaży - 29 zł - na stronach cojestgrane24festival.pl i ebilet.pl oraz w empikach, w dniu festiwalu - 39 zł. Dzieci do 12 lat i seniorzy powyżej 65. roku życia wchodzą za darmo.

Cały program na cojestgrane24festival.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji