Artykuły

Leszno. Premierowa jesień w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski w Lesznie rozpoczął oficjalnie działalność 9 września premierą "Moralności Pani Dulskiej". Zespół nie miał wiele czasu na celebrację sukcesu, gdyż w najbliższym czasie przygotowuje serię kolejnych premier.

17 i 18 września widzowie mogli obejrzeć premierowe spektakle "Królowej Śniegu". Przedstawienie wyreżyserował Dariusz Banek, scenografię zaprojektował Błażej Baraniak - dyrektor Teatru, a kostiumy wyszły spod ręki Bożeny Karskiej, której kreacje widzowie podziwiali już w "Moralności Pani Dulskiej". W postać Królowej wcieliła się Elżbieta Zającówna, rzekę/Zbójnicę zagrała Halina Chmielarz, aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, a leszczynianom znana jako Dulska. W pozostałych rolach wystąpili młodzi członkowie zespołu Teatru. Leszczyńska "Królowa Śniegu" to opowieść o miłości, odkrywaniu poświęceń, jakie jesteśmy dla niej w stanie uczynić i przeszkód, które można pokonać. Jest to przedstawienie zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Komedia przeplata się tutaj z dramatem, baśniowość z satyrą, a współczesna psychologia z mityczną przypowieścią.

"Wyprawa" to spektakl przeznaczony dla najmłodszych widzów. Będą mogli go zobaczyć już 24 i 25 września. Sztukę napisał Piotr Jachowicz, a wyreżyserował Jacek Sołtysiak. Autorką scenografii i kostiumów jest Aleksandra Szempruch. W rolach głównych zobaczymy młodych aktorów - Filipa Milczarskiego i Daniela Mosiora, dla których będzie to sceniczny debiut. Spektakl przeznaczony jest dla małych dzieci, dlatego operuje pięknymi obrazami i zachwycającą scenografią. Dwójka bohaterów - Elf Toto i renifer Olo podróżują na księżyc. Po drodze mają wiele przygód i odwiedzają mnóstwo magicznych miejsc.

Październik w teatrze upłynie pod znakiem dramatów opisujących relacje międzyludzkie, a szczególnie te pomiędzy kobietą i mężczyzną. "Zagraj to jeszcze raz, Sam" sztuka na podstawie tematu ze słynnej Casablanki, autorstwa Woody Allena, porusza właśnie ten temat, który będzie żywy do końca świata. Z tekstem zmierzyła się Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz, tym razem w roli reżysera. Było to dla niej wyjątkowe i nieco sentymentalne zadanie, gdyż to właśnie ta rola była jedną z pierwszych w jej aktorskiej karierze. W rolach głównych wystąpią Edyta Herbuś, Konrad Wróblewski i Janusz Onufrowicz. Kostiumy przygotowała Magdalena Kowalska, a oprawę scenograficzną Mariusz Chwedczuk. Premierowe przedstawienia już 8 i 9 października.

15 października widzowie zobaczą "Przesilenie", spektakl wyprodukowany wspólnie z Teatrem Nowym w Poznaniu. Autorami tekstu są David Greig i Gordon McIntyre, a reżyserii podjęła się Anna Gryszkówna, Za scenografię i kostiumy odpowiadają Natalia Krynicka, Sandra Stanisławczyk i Natalia Borys. W rolach kobiety po przejściach i mężczyzny z przeszłością wystąpią Alicja Juszkiewicz i Łukasz Chruszcz. Sztuka opowiada o pokoleniu 35 +. Para przypadkowo spotyka się w barze. Może to nie przypadek, tylko przeznaczenie, które każe im odbyć podróż w głąb swojego życia. Muszą się w niej zmierzyć ze swoimi lękami, marzeniami, tęsknotami.

To nie wszystko, co widzowie będą mogli obejrzeć do końca roku. Kolejne premiery już wkrótce, a specjalna niespodzianka będzie czekała widzów w Sylwestra.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji