Artykuły

Warszawa. Projekt "Taniec, moja miłość" w Komunie// Warszawa

"Taniec, moja miłość" to pilotażowy interdyscyplinarny projekt artystki i kuratorki Edyty Kozak. Jego ideą jest sprowokowanie dyskusji na temat funkcjonowania tańca jako gatunku sztuki, a także tancerza na rynku pracy.

"Taniec, moja miłość" ma stworzyć warunki do nowych kreacji, pogłębionych refleksji na temat sztuki tańca oraz próby spojrzenia na zawód artysty tancerza w szerszym, społecznym kontekście. Edyta Kozak do współpracy przy projekcie zaprosiła Rafała Dziemidoka (tancerza, choreografa, pedagoga), dr. Wojciecha Klimczyka (socjologa kultury), Ramonę Nagabczyńską (tancerkę i choreografkę) i Tomasza Ciesielskiego (tancerza, badacza i menadżera kultury).

- Teatr/taniec to moje miejsce pracy, nie w sensie budynku, ale to pewien stan materializowania myśli i emocji. Zaprosiłam praktyków i teoretyków, aby dowiedzieć się więcej o nich, o sobie i naszym zawodzie. Jak funkcjonują? Z jakiej perspektywy patrzą na swoje działania? Co ich uwiera, a co inspiruje? Lubię, kiedy artyści zajmują mój umysł i emocje. Bez względu na to, co robią, czuję, że docierają do mnie, że stają się mi bliscy, choć nawet ich nie znam. Wtedy wydaje mi się, że nie muszę się z nimi nawet zaprzyjaźniać, bo tak wiele o nich wiem. Tym razem będzie inaczej. Choć przez chwilę potrzebuję żywej relacji, spotkania z innymi, z drugim człowiekiem, z artystą - na scenie, aby zrozumieć w czym tkwi nasza miłość do tańca... - mówi Edyta Kozak

Artystka wraz z zaproszonymi twórcami chce sprowokować szereg pytań dotyczących istoty funkcjonowania sztuki tańca i performansu, stworzyć płaszczyznę dyskusji, platformę wymiany doświadczeń i praktyk tanecznych, ale przede wszystkim ożywić środowisko, skierować je ku sobie, zaznaczyć wspólnotę doświadczeń, bo przecież status artysty nie jest wstydliwą sprawą! Pierwsza odsłona projektu odbędzie się od 25 do 26 listopada w Komunie// Warszawa.

PROGRAM:

25 listopada (piątek), godz. 19.30

# Edyta Kozak # Wojciech Klimczyk # Ramona Nagabczyńska

+ pokaz krótkometrażowego dokumentu Andrzeja Michałowskiego "Lekcja"

+ panel dyskusyjny prowadzony przez Karola Franczaka

26 listopada (sobota), godz. 19.30

# Edyta Kozak # Rafał Dziemidok # Tomasz Ciesielski

+ pokaz krótkometrażowego dokumentu Andrzeja Michałowskiego "Lekcja"

+ panel dyskusyjny prowadzony przez Karola Franczaka

Komuna// Warszawa, ul. Lubelska 30/32, bilety: 10-15 zł dostępne przed rozpoczęciem wydarzenia, rezerwacje: rezerwacja@cialoumysl.pl

Koncepcja artystyczna i kuratorska: Edyta Kozak

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł, Współorganizator: Komuna// Warszawa

Projekt współfinansuje: Miasto st. Warszawa, APAP w ramach programu Unii Europejskiej - Kreatywna Europa

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji