Artykuły

Poznań. Kruszczyński u teatrologów

"Przestrzeń teatru" to nowy cykl spotkań organizowanych przez Koło Naukowe Teatrologów UAM oraz Teatr Polski. Najblizsze spotkanie 16 marca o godz. 21.30 w TP - gościem będzie reżyser Piotr Kruszczyński [na zdjęciu].

"Przestrzeń teatru" to nowy cykl spotkań organizowanych przez Koło Naukowe Teatrologów UAM oraz Teatr Polski. Pierwsze z nich odbędzie się 16 marca w Galerii Teatru Polskiego, a jego gościem będzie Piotr Kruszczyński, reżyser spektaklu "Hysterikon". Początek spotkania tuż po przedstawieniu, około godz. 21.30.

Młodzi teatrolodzy odnoszą się przewrotnie do książki Małgorzaty Dziewulskiej "Teatr zdradzonego przymierza" i dodają swojemu cyklowi podtytuł "Teatr nowego przymierza". Zaobserwowali, że od kilku sezonów pewna grupa reżyserów polskiego teatru konsekwentnie odbudowuje więź z widownią. Dzieje się tak w Wałbrzychu, Legnicy, Opolu, Kaliszu, Szczecinie. To z ich widzami chcą rozmawiać. Piotr Kruszczyński jest poznaniakiem, absolwentem architektury Politechniki Poznańskiej. Ukończył także Wydział Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Od czasu swojego teatralnego debiutu w 1997 roku reżyserował w wielu teatrach. Pracował m.in. w Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Warszawie oraz w mniejszych ośrodkach - Kaliszu, Jeleniej Górze, Gnieźnie. Od 2002 roku szefuje Teatrowi Dramatycznemu w Wałbrzychu. Ogólnopolska krytyka wysoko oceniła zmiany, które się tam dokonały za jego dyrekcji. Nominowano go też do Paszportu "Polityki".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji