Artykuły

Szekspir z PWST

Coraz częściej zdarza się ostatnio, że teatry oddają swoją scenę studentom PWST.

I oto afisz Teatru Współczesnego zapowiada już w tym tygodniu "Zimową opowieść" Szekspira, przedstawienia dyplomowego studentów IV roku Wydziału Aktorskiego warszawskiej PWST. Codziennie od 31 bm. do 6 kwietnia (także w poniedziałek) o godz. 19 aktorska młodzież bawić nas będzie w rzadko grywanej komedii Szekspira.

Tę sztukę opracowywali już na trzecim roku. Teraz powrócili do Szekspira przed najtrudniejszym egzaminem - otwierającym drogę do dyplomu i na sceny teatralne. Przez cały czas pracowali ze znakomitą aktorką, wieloletnim pedagogiem, Zofią Mrozowską, reżyserem spektaklu.

Przedstawmy ich. Najpierw panie: Hanna Kulima, Maria Mamona, Mirosława Nyckowska, Grażyna Szapołowska. I ich koledzy: Michał Anioł, Jacek Czyż, Stanisław Górka, Karol Gruza, Cezary Morawski, Marek Prałat, Marcin Troński-Szalawski.

Jeszcze trwają ostatnie próby, jeszcze padają ostatnie uwagi reżysera. W sali gimnastycznej szkoły teatralnej zaślepiony zazdrością Leontes - król sycylijski, oskarża swą małżonkę Hermionę. W przerwie znowu będą kolegami mówiącymi o spektaklu. Już w kostiumach, sporządzonych z surowego, barwionego na brązowo płótna, z symbolicznymi rekwizytami, które za chwilę zagrają znowu na szkolnej scenie. Zza kulis dobiega śpiew - ostatni "trening" wokalny. Szekspirowski Chór-Czas w studenckim wydaniu jest bardzo sprawnym zespołem wokalistów.

Muzykę do szekspirowskiej komedii skomponował Maciej Małecki, opracowanie muzyczne spoczywało w rękach wytrawnej akompaniatorki Ireny Kluk-Drozdowskiej, scenografia Jest dziełem Ryszarda Grajewskiego,choreografia Wandy Szczuki-Pawłowskiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji