Artykuły

Wrocław. Kanada pachnąca "Wycinką"

Druga tura negocjacji ws. festiwalowego wyjazdu spektaklu Teatru Polskiego odbyła się w niedzielne przedpołudnie, 9 kwietnia. Negocjowali: Cezary Morawski, dyrektor Teatru Polskiego i David Lavoie generalny koordynator Festiwali Montreal/Quebec.

Negocjatorzy nie zastanawiali się nad tym, "Czy Wycinka Bernharda/Lupy pojedzie do Kanady?" Zastanawiali się wspólnie: "Jak to zrobić?" Dziś można już powiedzieć, że nieomal wszystkie kwestie wymagające rozmowy, zostały uzgodnione. Zapisany na 53 stronach kontrakt jest prawie gotowy.

Czy to oznacza ostateczną decyzję? Bardzo do niej blisko, ale jeszcze nie można przesądzić kwestii podpisania końcowej umowy. Finałowe rozmowy zaplanowane są na poniedziałek 10 kwietnia w godzinach popołudniowych. W Montrealu będzie wtedy wczesny "biurowy poranek" i niezbędne, bezpośrednie rozmowy z biurem festiwalowym będą więc ułatwione.

FTA i Carefour Festival - "To najważniejsze międzynarodowe wydarzenie teatralne roku 2017, nie tylko w Kanadzie, ale także na całym świecie."- uważa David Lavoie. Na festiwalowych scenach gościć będzie 27 zespołów z całego świata. Widzowie zobaczą 9 premier światowych i 11 premier na kontynencie Amerykańskim, prezentowanych w 20 różnych miejscach.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji