Artykuły

Śpiewaj i tańcz jak księżniczka

Ta rola przyniosła niegdyś wielką popular­ność dziecięcej gwieździe kina Shirley Tem­ple. Teraz małą księżniczkę ma szansę za­grać każda dziewczynka w wieku od 7 do 12 lat, która zgłosi się na przesłuchanie do Te­atru Muzycznego ,,Capitol"

- Jak byłem malutki, "Mała księżni­czka" z "Shirleyką" była moim ulubio­nym filmem. Bardzo mnie wzruszała ta opowieść - mówi Marek Weiss-Grzesiński, reżyser spektaklu.

Powieść Frances H. Burnett "Mała księżniczka" miała wiele ekranizacji. Historię przerobiono na serial i film animowany. Główna bohaterka - Sara jest dziewczynką z dobrego, bogatego domu. Wychowuje się na pensji. Wie­dzie szczęśliwe, beztroskie życie, do­póki jej opiekunowie nie dowiadują się, że ojciec dziewczynki zmarł i zo­stawił ją bez grosza przy duszy. Sara może zostać na pensji, lecz pod warun­kiem, że zacznie usługiwać swoim ko­leżankom. - To piękna historia o tym, że jeśli człowiek ma w sobie poczucie godności, takie ziarno szlachetności, to bez względu na okoliczności zawsze wyrośnie z tego zalążka coś pięknego - mówi reżyser.

Powieść Frances H. Burnett zaadap­tuje dla teatru Capitol Agata Mikla­szewska, autorka libretta głośnego musicalu "Metro". Premiera spektaklu planowana jest na maj. W sobotę 25 lutego o godz. 10 rozpocznie się ca­sting dla dzieci, które chciałyby wy­stąpić w przedstawieniu. Reżyser liczy zwłaszcza na zgłoszenie się dziewczynek. Kandydaci powinni mieć od 7 do 12 lat. - Najbardziej liczy się osobo­wość. Główna bohaterka musi być wzruszająca i naturalna. Umiejętności wokalne i taneczne można doszlifo­wać. Ale oczywiście musi być muzy­kalna, bo ktoś głuchy nie zagra tej ro­li - mówi reżyser.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji