Artykuły

Łódź. Niedziela z Arlekinem za 500 groszy

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz trzeci, a łódzki Teatr Lalek Arlekin też zamierza go hucznie świętować. Sprzedaż biletów na przedstawienie rozpocznie w sobotę 13 maja o godz. 10, na na spektakl "O żabce, co nie została królewną" Waldemara Wolańskiego, który zagrany będzie dzień później, w niedzielę 14 maja o godz. 12.

Dodatkową atrakcją dla widzów jest to, że będzie to jednocześnie "Niedziela z Arlekinem", czyli w ramach biletu zakupionego za 500 groszy, będzie można nie tylko zobaczyć przedstawienie, ale zaraz po nim zaprosimy naszą publiczność do zwiedzania kulis, galerii, wzięcia udziału w miniwarsztatach z lalkarzami, czy przymierzania teatralnych masek.

"O Żabce, co nie została królewną" jest współczesną wersją bajek La Fontaine'a, czyli bajkowych przypowieści, które pod kostiumem zwierzątek kryją drugie dno. Zabawna, kolorowa i rozśpiewana opowieść o zwierzątkach żyjących w lesie, które postanowiły zastąpić lwa brzydką ropuchą, jest adresowana przede wszystkim do dzieci w wieku 4-12 lat. Ale ze względu na swoje uniwersalne przesłanie gwarantuje dobrą zabawę również dzieciom starszym i młodzieży.

Uwaga! Nie przyjmujemy rezerwacji, bilety sprzedajemy tylko w kasie i tylko w tym dniu, a jedna osoba może kupić maksymalnie 5 biletów na spektakl!

13 MAJA - SPRZEDAJEMY BILETY PO 500 GROSZY

14 MAJA - GRAMY SPEKTAKL W RAMACH DNIA TEATRU PUBLICZNEGO

***

Pomysł święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce - a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego - obchodził 250-lecie swojego istnienia. Akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. W tegorocznej akcji "Bilet do teatru za 500 groszy" z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział 97 teatrów z 38 polskich miast. Zmieni się także nieco formuła samego świętowania. Sprzedaż biletów za okrągłe 5 złotych - prowadzona tylko w kasach teatrów - rozpocznie się 13 maja, ale spektakle nie muszą być wystawiane w kolejną sobotę, jak było w roku ubiegłym, lecz w wybrany przez teatr dzień, do 20 maja.

Idea akcji i jej główny cel, pozostaje niezmienny. Chcemy przybliżać ludziom teatr i zwracać uwagę, że jest on miejscem dostępnym, bezpiecznym oraz reagującym żywo na otaczające nas problemy.

I właśnie do tej żywej problematyki nawiązuje w tym roku cena biletu. 500 groszy odpowiada bowiem liczbie spektakli premierowych w ostatnim sezonie, których twórcy wykorzystali do rozmowy z widzami współcześnie napisane teksty. Takich przedstawień było dokładnie 530. To także wyjście naprzeciw oczekiwaniom widzom, którzy przy okazji ubiegłorocznego Dnia Teatru Publicznego zwracali szczególną uwagę na repertuar współczesny. Dzień Teatru Publicznego to także próba zwrócenia uwagi widzów na to, że ich obecność stanowi żywy dowód na konieczność istnienia teatrów publicznych, w całej ich różnorodności i liczbie. W tym roku po raz kolejny powtarzamy, że bez publicznego wsparcia teatr, jako idea i jako konkretne punkty na mapach polskich miast, nie mógłby istnieć.

"Bilet do teatru za 500 groszy" jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji