Artykuły

Warszawa-Zakopane. Letnie festiwale teatralne i muzyczne

11 i 12 lipca w ramach Festiwalu Ciało/Umysł będzie szansa zobaczyć polską premierę spektaklu "Gala" w choreogr. Jeróme'a Bela, a od 14 do 16 lipca przed Teatrem Rampa i na Rynku Nowego Miasta odbędą się spektakle w ramach Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych.

KAROL SZYMANOWSKI I KLIMATYCZNE ZAKOPANE. SZTUKA I MEDYCYNA

Na program trwającego dwa miesiące festiwalu składają się koncerty, filmy, wystawy i spotkania dyskusyjne. Organizatorami wszystkich wydarzeń są: Muzeum Tatrzańskie, Fundacja "Zakopiańczycy w poszukiwaniu tożsamości" i Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego, które obchodzi 40-lecie. Wystawy można zobaczyć w Galerii "U Wnuka" i w Galerii Hasiora. Koncerty odbywają się w Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma, w Teatrze Witkacego, kościele św. Krzyża i w Willi Oksza. Przewidziano też spektakl teatralny "Zośka"o niespełnionej miłości Zofii Nałkowskiej do Karola Szymanowskiego.

ZAKOPANE, DO 31 SIERPNIA

***

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ULICZNYCH TEATRÓW LALKOWYCH LALKA IMA SCENIE

Trzydniowe spotkanie z teatrem ulicznym dla każdego widza, niezależnie od wieku. W parku przed Teatrem Rampa (14 lipca) oraz na Rynku Nowego Miasta (15-16 lipca) w roli głównej wystąpią pacynki i marionetki. Po każdym spektaklu będzie można poznać teatr od kuchni: porozmawiać z artystami, poznać budowę marionetek i pacynek, popróbować animacji lalką. Wstęp na spektakle festiwalowe jest bezpłatny. Więcej informacji i program: www.fundacjameritum.pl, www.facebook.com/Lalkanascenie.

WARSZAWA, 14-16 LIPCA

***

CIAŁO/UMYSŁ

Światowej sławy francuski choreograf Jeróme Bel przekonuje, że tańczyć potrafi każdy. Udowodni to, realizując wspólnie z mieszkańcami Warszawy specjalną edycję spektaklu "Gala" [na zdjęciu], na inaugurację festiwalu Ciało/Umysł. "Pragniemy coraz mocniej i wyraźniej wpisywać fascynującą sztukę tańca współczesnego w kulturalne życie Warszawy", mówi Edyta Kozak, twórczyni i dyrektorka imprezy Ciało/Umysł. Jeden z najważniejszych festiwali poświęconych tańcowi w tym roku prezentuje się w rozbudowanej formule. Większość wydarzeń towarzyszących, m.in. wykłady, spotkania z artystami oraz projekcje filmów, odbędzie się od 29 września do 10 października. Szczegóły: www.cialoumysl.pl.

WARSZAWA, TEATR NOWY, 11-12 LIPCA

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji