Artykuły

Teatr - Europa - 1972

Od Karla Heinza Strouxa, dyrektora Schauspielhaus w Düsseldorfie, otrzymaliśmy spóźnioną odpowiedź na naszą ankietę międzynarodową:

Szanowni Panowie!

List Wasz dotarł do Niemiec bardzo późno, potem kilkakrotnie przesyłano go do różnych miejscowości, jako że ze względów zawodowych znajdowałem się stale w podróży. Toteż dopiero teraz mogę dać odpowiedź, która - jak rozumiem - jest mocno spóźniona, ale idzie mi o to, byście znali moją opinię.

Co do "wydarzeń" kulturalnych w NRF chciałbym wymienić inscenizację "Wujaszka Wani" Erwina Axera w monachijskim Kammerspiele. Odnośnie "wydarzeń" w Europie nie mogę się wypowiadać, byłem bowiem w minionym roku zbyt zajęty, aby cokolwiek zobaczyć poza teatrem niemieckim. Ponieważ jednak przedstawienie "Snu nocy letniej" Petera Brooka zostało w Niemczech pokazane dopiero w 1972 roku, mogę je wymienić jako najbardziej interesujące wydarzenie teatralne w Europie.

Moje kontakty ze sztuką polską? - Wystawiłem w Schauspielhaus w Düsseldorfie "Matkę" Witkiewicza w reżyserii Erwina Axera.

Jeszcze raz pragnę wyrazić żal, że otrzymacie moją odpowiedź tak późno. Serdecznie pozdrawiam.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji