Artykuły

Warszawa. "Las głosów" w parku Morskie Oko

W tym tygodniu w Warszawie odbędzie się m.in. otwarcie plenerowej instalacji Łąka Leśmiana przed muzeum Polin oraz instalacja multimedialna "Las głosów" w parku Morskie Oko.

Instalacja "Las głosów"

Sobota, godz. 21. Park Morskie Oko. Wstęp wolny.

Druga odsłona instalacji multimedialnej "Las głosów". Popularni artyści opowiadają o emocjach, które na co dzień towarzyszą każdemu - zdziwieniu, radości, wstydzie, złości, ekscytacji i smutku. Twórcami cyklu są: dziennikarka, organizatorka Big Book Festiwalu Anna Król, muzyk i kompozytor Leski oraz grupa Centrala. Dotychczas odbyły się dwa koncerty. O zdziwieniu opowiadali Leski i Janusz Chabior, a o radości Ryszard Bazarnik. W najbliższą sobotę tematem wstydu zajmie się Fismoll, muzyk znany z delikatnych, nastrojowych, emocjonalnych ballad.

Leski, który jest autorem muzyki do "Lasu głosów", zamiast wykorzystać tradycyjne instrumentarium postawił na miejskie odgłosy, na towarzyszące nam szumy, zlepy, ciągi, które przeplatają się z dźwiękami drzew i ptaków - w rezultacie powstała wyjątkowa wielkomiejska ścieżka dźwiękowa zilustrowana multimediami.

***

Wystawa o Polsce i Irlandii

Od piątku, Ogrodzenie Łazienek Królewskich, ul. Agrykoli. Wstęp wolny

W Galerii Plenerowej na ogrodzeniu Łazienek Królewskich od ul. Agrykoli możemy oglądać wystawę "Dawniej obcy, dziś sąsiedzi. Polsko-irlandzkie spotkania na przestrzeni wieków" przygotowaną przez ambasadę Irlandii. To plansze ze zdjęciami i historiami łączącymi Polskę i Irlandię na przestrzeni wieków. Wystawę oglądać można do 30 sierpnia.

***

Fitness pod chmurką

Sobota, godz. 11, DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw, ul. Skalnicowa 21, Wawer. Wstęp wolny

DoubleTree by Hilton Warsaw zaprasza na bezpłatne zajęcia fitness na świeżym powietrzu, które odbywają się w każdą sobotę wakacji o godz. 11. W programie m.in. Body Art, czyli trening łączący jogę, tai chi, qigong, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne, oraz Body Flow, czyli fuzja fitnessu, pilatesu i jogi. Trzeba przynieść matę do ćwiczeń.

***

Łąka Leśmiana na Muranowie

Od niedzieli, skwer przed muzeum Polin, ul. Lewartowskiego. Wstęp wolny

Z okazji 140. rocznicy urodzin i 80. rocznicy śmierci Bolesława Leśmiana na skwerze przed Muzeum Żydów Polskich "Polin" powstanie plenerowa instalacja inspirowana wierszem "Łąka". Będą hamaki, leżaki, koce, kwiaty i głośniki, z których popłyną odgłosy prawdziwej łąki. Można tu odpocząć, posłuchać poezji, muzyki, wziąć udział w warsztatach językowych, artystycznych, zajęciach z wiedzy o ziołach czy z jogi. Będą koncerty i konwersacje w językach hebrajskim i esperanto. W niedzielę, podczas otwarcia instalacji o godz. 15 Piotr Łopuszański opowie o życiu i twórczości Bolesława Leśmiana, a o godz. 16 poemat "Łąka" przeczytają Maria Maj i Tomasz Drabek. Akompaniować im będzie Michał Górczyński, klarnecista i improwizator. Instalacja będzie dostępna do końca września w godz. 8-22.

***

Hulaj na Placu Zabaw

Niedziela, godz. 20, Plac Zabaw, bulwar Grzymały-Siedleckiego. Wstęp wolny

Teatr improwizowany Hulaj wystąpi w niedzielę na scenie Placu Zabaw nad Wisłą. Zagrają: Marta Iwaszkiewicz, Agnieszka Matan, Piotr Gasik i Jasiek Wasilewski. Piszą o sobie: "Hulaj to połączenie czterech odmiennych charakterów, doświadczeń życiowych i stanów umysłu. Gramy razem od 2013 roku, szukając w improwizacji prawdy i emocji. Moment, w którym wychodzimy razem na scenę, żeby bez wcześniejszych ustaleń stworzyć kolejną historię, za każdym razem jest jak wielki wybuch".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji