Artykuły

Łódź. Spotkanie ze Zdzisławem Krzywickim

Koło Naukowe Miłośników Opery działające w Akademii Muzycznej zaprasza na spotkanie ze Zdzisławem Krzywickim, wieloletnim profesorem uczelni i solistą Teatru Wielkiego w Łodzi.

W rozmowie z artystą zostaną poruszone najbardziej interesujące dla studentów tematy: pedagogika wokalna oraz wspomnienia kariery scenicznej i działalności dydaktycznej słynnego wokalisty. Nie zabraknie także jego archiwalnych nagrań. Rozmowa z prof. Zdzisławem Krzywickim odbędzie się 17 listopada (piątek) o godzinie 16.00, w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4. Spotkanie poprowadzi student wokalistyki Maciej Madaliński. Wstęp wolny.

Koło Naukowe Miłośników Opery nie pierwszy raz zaprasza wybitne osobowości świata wokalnego. Studenci pragną dowiedzieć się, jak prowadzić swoje kariery i rozwijać warsztat wokalny, a także poznawać osiągnięcia artystyczne i pedagogiczne poszczególnych gości. W poprzednich latach gośćmi młodych miłośników opery byli: Iwona Sobotka, Arnold Rutkowski, Rafał Siwek i Tomasz Sławiński, Joanna Woś i Maestra Teresa Żylis-Gara. Dla łódzkich miłośników opery spotkanie z prof. Zdzisławem Krzywickim może okazać się fantastycznym czasem wspomnień i wzruszeń.

Zdzisław Krzywicki przez lata był związany z Wydziałem Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, prowadząc działalność pedagogiczną a także będąc prodziekanem Wydziału Wokalno-Aktorskiego i kierownikiem Katedry Wokalistyki. Z prowadzonej przez Profesora klasy śpiewu solowego wyszło wielu znanych i cenionych artystów scen polskich i zagranicznych, m.in. Jolanta Bibel, Krzysztof Bednarek, Zbigniew Macias, Dariusz Walendowski, Włodzimierz Zalewski i wielu innych.

Przez trzydzieści lat był związany z Teatrem Wielkim w Łodzi, gdzie wykonywał takie partie jak: Stolnik w Halce S. Moniuszki, Escamillo w Carmen G. Bizeta, Filip II w Don Carlosie G. Verdiego, Halicki w Kniaziu Igorze A. Borodina, Pimen w Borysie Godunowie M. Musorgskiego, Mefistofeles w Fauście Ch. Gounoda, Gremin w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego, Bartolo w Cyruliku Sewilskim G. Rossiniego, a także Herod w Tragedyji o Janie i Herodzie, Bothwell w Marii Stuard i Cornelius w Lordzie Jimie R. Twardowskiego. Artysta w swej karierze zaśpiewał czołowe partie na scenach Austrii, Bułgarii, Czechosłowacji, Finlandii, Grecji, Jugosławii, NRD, RFN, Szwajcarii i ZSRR. W jego dorobku artystycznym znajdziemy także nagrania repertuaru kameralnego, m.in. cykle pieśni L. van Beethovena, P. Czajkowskiego, F. Schuberta. Za swoją działalność otrzymał szereg odznaczeń i wyróżnień.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji