Artykuły

Warszawa. Warsztaty aktorskie z Piotrem Głowackim

W dniach 13-14 stycznia W-arte! zaprasza do udziału w warsztatach aktorskich z Piotrem Głowackim.

Na warsztat weźmie on z uczestnikami wyobraźnię i techniki posługiwania się świadomością podczas gry aktorskiej.

Zajęcia mają na celu zapoznanie uczestniczek/uczestników z podstawowymi pojęciami i narzędziami tego sposobu aktorskiego myślenia, których celem jest zwrócenie uwagi aktorki-twórczyni/aktora-twórcy na świadomość warsztatu pracy.

Podczas warsztatów uczestnicy będą zapoznawać się między innymi z podstawowymi technikami na rozluźnienie i koncentrację poprzez ćwiczenia koncentracyjne Michaiła Czechowa w ujęciu Aleksandry Koniecznej. Następnie przejdą do dalszych etapów pracy ze świadomością i wyobraźnią, włączając do tego pracę z ciałem.

- Wyobrażenie rzeczywistości, urzeczywistnienie wyobrażonego i powtórzenie. Te trzy zadania są podstawowymi dla przeprowadzenia zdarzenia teatralnego i są niezbywalną częścią każdego elementu teatralnego procesu twórczego. Kolejną trójcą, która jest nieodzowna w tym procesie lub też jest inną odsłoną poprzedniej, jest: myśl - mowa - działanie/zaniechanie, to ciąg działań koniecznych do realizacji każdego z etapów procesu. I dla uzupełnienia trójcy trójc, zaczerpnięta wprost z fizyki, podstawowa dla rozumienia świata, trójca: informacja, energia, materia, która pozwoli nam zrozumieć zasadę każdego procesu twórczego, na którego początku jest pewna informacja, która przy użyciu energii tworzy, przekształca lub organizuje materię - Piotr Głowacki.

Warsztaty odbędą się:

13 stycznia 9.30-14.30 w siedzibie W-arte (przy ul. Łowickiej 56/3)

14 stycznia 9.30 -14.30 w siedzibie Casting Art (ul. Batorego 10)

Koszt warsztatów to 599zl

***

Piotr Głowacki

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Ukończył krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego (2007). W latach 2006-2007 członek zespołu Teatru Rozmaitości w Warszawie, zaś w 2008-2010 Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Jako aktor filmowy debiutował w roku 2005 w obsadzie ,"Rozdroże Cafe" Leszka Wosiewicza, a rok później za rolę Michała w ,"Odzie do radości" Jana Komasy otrzymał Nagrodę "Jantar" Festiwalu Debiutów "Młodzi i Film" (Koszalin 2006) oraz Nagrodę za najlepszą rolę męską XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Cinema Tout Ecran" (Genewa 2006).

Zagrał w wielu filmach fabularnych i serialach telewizyjnych, m.in. w "Domu złym" Wojciecha Smarzowskiego (2009), "Dziewczynie z szafy" Bodo Koxa (2012), "Bogowie" Łukasza Palkowskiego (2014), "Disco polo" Macieja Bochniaka (2014), "Sąsiady" Grzegorza Królikiewicza (2015) czy "11 minut" Jerzego Skolimowskiego (2015).

W zeszłym roku wystąpił w "True crimes" Alexandrosa Avranasa, gdzie zagrał rolę Alberta Einsteina u boku Jima Carreya.

Laureat Grand Prix IX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" za spektakl "Golgota wrocławska" w reż. Jana Komasy (Sopot 2009), Nagrody XII Europejskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych "Un festival c'est trop court" za rolę Daniela w "Ludziach normalnych" Piotra Złotorowicza (Nicea 2012), 26 Tarnowskiej Nagrody Filmowej za kreację w "80 milionach" (Tarnów 2012), Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rolę w "Dziewczynie z szafy" (Warszawa 2014), a także Nagrody "Orła" za najlepszą rolę męską drugoplanową w filmie "Bogowie" (Warszawa 2014). Autor i współautor scenariuszy filmowych i telewizyjnych, mi.in. serialu "Głęboka woda" sezon 2 w reż. Magdaleny Łazarkiewicz, Kasi Adamik i Olgi Hajdas. Jako reżyser teatralny, debiutował spektaklem "Dobre wiadomości" w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu.

Etatowy wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres

warsztaty@w-arte.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji