Artykuły

Bydgoszcz. Teatr Polski rozdzieli granty na kulturę

Teatr Polski rozdaje granty na działania z zakresu edukacji kulturowej. Jesteś pedagogiem, nauczycielem, bibliotekarzem, animatorem, artystą? Masz pomysł na projekt, ale nie wiesz, jak i za co go zrealizować? To program dla ciebie.

Startuje trzecia edycja programu Struktury Kultury, który jest częścią ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura, promującego i dotującego działania z zakresu edukacji kulturowej. Organizatorem programu jest Narodowe Centrum Kultury w Warszawie, a jednym z 16. w kraju i jedynym koordynatorem w województwie kujawsko-pomorskim jest Teatr Polski w Bydgoszczy. To już ostatnia edycja tego programu grantowego.

Idea NCK cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jest z sukcesem realizowana we wszystkich regionach. Już podczas pierwszej odsłony projektu udało się zorganizować 294 warsztaty, 170 projektów regrantingowych, 265 wydarzeń sieciujących. Program miał 600 partnerów - instytucji współpracujących. Działania BMK dotarły do 8602 odbiorców bezpośrednich i 17 tys. odbiorców pośrednich. Duża część projektów została zrealizowana na wsiach i małych miejscowościach, zaś ich beneficjentami były dzieci i młodzież, często pochodzące ze środowisk zagrożonych biedą, wykluczeniem społecznym i pozbawione szans na jakikolwiek kontakt z kulturą. Program dociera do miejsc i ludzi, do których nie ma szans w tak dużym stopniu dotrzeć żaden inny program wspierający rozwój kultury. To niepowtarzalne przedsięwzięcie, które swoim zasięgiem i skutecznością sytuuje się jako strategiczny projekt edukacji kulturowej w kraju.

Do zdobycia mały lub duży grant

Do 16 lutego można zgłaszać się do udziału w obecnej edycji Struktur Kultury. Dofinansowanie otrzymać mogą przedsięwzięcia opracowane przez tandemy - przedstawiciela oświaty i kultury, którzy wspólnie zrealizują własne nowatorskie projekty.

- Do udziału w konkursie mogą przystąpić osoby fizyczne mieszkające i prowadzące działalność edukacyjną lub kulturalną w województwie kujawsko-pomorskim: pedagodzy, nauczyciele, bibliotekarze, animatorzy, trenerzy, artyści, liderzy lokalnych społeczności, projektanci działań społecznych, kuratorzy. Osoby na co dzień pracujące w szkołach, domach i ośrodkach kultury, instytucjach kultury i artystycznych, organizacjach pozarządowych, spółdzielniach, ale także osoby niezwiązane z żadną instytucją - informuje teatr.

Do zdobycia będą dwa rodzaje grantów: małe - o wartości 8 tys. zł lub duże - o wartości 12 tys. zł. - Proces zgłoszenia jest niezwykle prosty. Najpierw należy wypełnić formularz. Wystarczy zarys, krótki opis tandemu i projektu, który miałby zostać dofinansowany. Później należy wziąć udział w nieodpłatnych warsztatach, które odbędą się w weekendy marca - instruuje teatr.

Celem spotkań jest nie tylko aspekt integracyjny, ale przede wszystkim edukacyjny, pozwalający zdobyć informację m.in.: o sposobach pozyskiwania grantów, wypełniania wniosków etc. - Po cyklu marcowych warsztatów uczestnicy będą dopracowywać swoje pomysły i ponownie składać wniosek konkursowy, który będzie podstawą do ubiegania się o grant - wyjaśnia teatr.

Szczegółowe informacje oraz formularz znajdują się na stronie www.struktury-kultury.pl. Z koordynatorką projektu należy kontaktować się pod adresem email: karolina.sosinska@teatrpolski.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji