Artykuły

Słupsk. Nowy, Tęcza i Rondo świętują urodziny Witkacego

W sobotę Nowy Teatr. Tęcza i Rondo organizują wydarzenia z okazji 133. rocznicy urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza - Witkacego. Na uczestników czekają zabawy i spektakle, niekoniecznie związane z postacią artysty.

Gra miejska

W Nowym Teatrze o godz. 12 rozpocznie się rodzinna gra miejska "Urodziny u Witkacego". Familijne (i nie tylko) zespoły zmierzą się w prawdziwie witkacowskich zadaniach. Na uczestników czekać będą zadania z zakresu twórczości dramaturgicznej, plastycznej i filozoficznej Stanisława Ignacego Witkiewicza. Trzeba będzie też zamienić się w detektywa, by odkryć czekające na uczestników tajemnice.

Chętni mogą się zgłaszać do godz. 15. Liczyć się będzie nie szybkość, ale precyzja wykonania zadań. Na najlepszych czekać będą nagrody. Wstęp jest wolny.

Witkacy pod stołem

"Opowieści spod stołu" [na zdjęciu] zobaczymy w sobotę o godz. 17 w Tęczy. To spektakl dla nieco starszej widowni, powyżej 10. roku życia, inspirowany "Juweniliami" Witkacego.

Spotkania dorosłych widziane z perspektywy dzieci są koszmarnie nudne. Mały Staś Witkiewicz ma dość. Nie chce kolejny raz słyszeć "nie nudź!", kiedy to właśnie w świecie dorosłych jest nudno. Jak radzą sobie z tym obdarzone niezwykłą wyobraźnią dzieci? Przetwarzają tę nudę i konwenanse w nieskrępowany świat pełen kolorów - w zabawę.

Bilety kosztują 18 i 15 zł. W spektaklu w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego grają: Anna Rau, Maciej Gierłowski, Mikołaj Prynkiewicz oraz Marek Huczyk (głos).

Teatr łączy się z muzyką

W teatrze Rondo w sobotę o godz. 19.05 rozpocznie się czwarty wieczór z cyklu "Muzyka w Teatrze, Teatr w Muzyce". Zobaczymy spektakl Teatru Tańca Enza "Droga na północ".

Przeniesiemy się w czasy zakończenia II wojny światowej, kiedy to ludność napływowa zasiedlała Ziemie Odzyskane, wyludnione po wyjeździe 12 milionów Niemców. Spektakl ukazuje trudne losy społeczności, której przyszło odnaleźć się w nowym miejscu po traumatycznym doświadczeniu wojny. Wielokulturowość, w której trudno zbudować wspólną tożsamość, może się okazać przestrzenią wymiany. Czy "droga na północ" okaże się drogą do wyzwolenia, czy do zbiorowego zapomnienia?

Muzyka w wykonaniu znakomitych artystów, m.in. z zespołów Zgagafari i Rzepczyno oraz pokaz umiejętności tancerek z Teatru Tańca Enza to piękny tygiel, w którym mieszane są dźwięki, emocje i ruch, okraszone naszą lokalną historią.

Zagrają muzycy: Olga Hanowska - autorka muzyki, skrzypce, Adam Tepurski - lira korbowa, gitara, Robert Gorgol - flety, wokal, bębny, Małgorzata Burjan - wokal, bębny i Hubert Tepurski - gitara. Bilety kosztują 20 i 15 zł. Spektakl zobaczymy w Rondzie również w niedzielę o godz. 18.05.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji