Artykuły

Gorzów Wlkp. Do teatru za grosze

Teatr Osterwy włącza się w tegoroczne obchody Dnia Teatru Publicznego i zaprasza widzów 12 maja na spektakl za 300 groszy.

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz czwarty. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów - także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

W tegorocznej akcji "Bilet do teatru za 300 groszy" z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast. Sprzedaż biletów - prowadzona tylko w kasach teatrów - rozpocznie się 12 maja. O tym, że w teatrze "grosze grają rolę" przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 300 groszy (3 zł). W gorzowskim teatrze za tę znacząca kwotę będzie można nabyć bilet na "Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna" (na zdjęciu) w reż. Pawła Szkotaka, które odbędzie się 12 maja o godz. 19.00 na Dużej Scenie im. I i T. Byrskich. Spektakl opowiada historię mieszkańcy wsi Głucha Dolna, którzy decydują się na wystawienie "Hamleta". Nieoczekiwanie ich codzienność zaczyna przypominać poczynania szekspirowskich bohaterów. Tajemnicze zniknięcie pieniędzy, perypetie miłosne i machlojki lokalnego kacyka budzą śmiech i stają się przestrogą w nieśmiertelnej komedii Ivo Bresana. W groteskowy sposób ukazują uniwersalny mechanizm intrygi i władzy.

Bilety na spektakl sprzedawane będą wyłącznie w kasie teatru 12 maja od godz. 10.00. Jedna osoba może zakupić maksymalnie dwa bilety.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji