Artykuły

Łódź. Teatr Pinokio zagra w Gruzji

Dwa spektakle zaprezentuje Teatr Pinokio w Tibilisi w ramach projektu Wizja/Gruzja. Gruzińska wizyta trwająca od 20 do 27 września będzie inauguracją Sezonu Podróżników.

Spotykamy się, żeby porozmawiać o teatrze, wymienić się doświadczeniami, zrozumieć różnice i poszukać podobieństw. Będziemy uczyć się od siebie nawzajem, dzielić się narzędziami i technikami, które wykorzystujemy w pracy. Widzom zaprezentujemy dwa spektakle z repertuaru Teatru Pinokio: "Tuliluli", w reżyserii Justyny Schabowskiej, dla dzieci w wieku 0-3 lat oraz "Wielkie pytanie", w reżyserii Marcina Jarnuszkiewicza, dla dzieci w wieku 10+, młodzieży i dorosłych.

Wizyta w Gruzji w Teatrze Nodar Dumbadze w Tbilisi zbiega się z inauguracją Sezonu Podróżników w Teatrze Pinokio. Trudno wymarzyć sobie lepszą okazję do zweryfikowania i poszerzenia naszego rozumienia podróży jako czynnika rozwoju, źródła inspiracji i refleksji. Spektakl "Wielkie pytanie" powstał w ramach Sezonu Filozofów, podczas którego sprawdzaliśmy, jak refleksja filozoficzna przekłada się na język teatru adresowanego do młodego widza: czy jest komunikatywna, czy zyskuje na znaczeniu? Spektaklowi towarzyszyć będzie autorski warsztat Konrada Dworakowskiego.

Chcemy podzielić się naszą WIZJĄ teatru i poznać Waszą - profesjonalistów i widzów. Kto wie, może narodzi się z tego nowa, wspólna WIZJA? Mamy nadzieję, że ta wymiana myśli, praktyk i energii będzie zalążkiem dalszej współpracy.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji