Artykuły

Warszawa. Ile warte są nasze gwiazdy

Najwięcej za udział w reklamie zarabia w Polsce Michał Wiśniewski, tuż za nim jest Joanna Brodzik i Marek Kondrat.

Polska redakcja magazynu "Forbes" zbadała, komu i ile skłonne są płacić agencje reklamowe za zachwalanie produktów i kogo ich klienci chcieliby w tej roli oglądać. Tak powstała lista najsławniejszych i najlepiej zarabiających gwiazd polskiego show-biznesu. Znaleźli się na niej muzycy, aktorzy, sportowcy i osobowości telewizyjne. Stawkę otwiera Michał Wiśniewski, którego udział w kampanii jest wart 737,5 tys. zł. Równo 544 tys. może żądać Joanna Brodzik, nieco mniej - 532 tys. trzeba zapłacić Markowi Kondratowi. Niespodzianką - zdaniem gazety - jest obecność w pierwszej dziesiątce Tomasza Lisa (516,5 tys.), Huberta Urbańskiego (462,5 tys.) oraz Kamila Durczoka (412,5 tys.). Wysokich stawek może też żądać Szymon Majewski (415,5 tys.), choć w swoim programie z reklam żartuje.

Wciąż chętnie oglądamy w reklamach twarze z seriali. To nas odróżnia od zachodniej Europy i USA, tam w czołówce są wielkie gwiazdy kina. Spadły jednak notowania odtwórców ról Zosi i Jakuba Burskich z "Na dobre i na złe". Choć Artur Żmijewski słynie z tego, że żąda więcej, agencje są skłonne płacić mu 462 tys. Małgorzatę Foremniak (370 tys.) dogania Katarzyna Cichopek (350 tys.), aktorka oglądanego przez 12 milionów Polaków serialu "M jak miłość". Jej koledzy z planu, bracia Mroczkowie, jeszcze niczego nie promowali, ale to podobno kwestia czasu - każdy zarobiłby około 316 tys. Nadal z dobrą marką kojarzą się doświadczeni aktorzy - Janusz Gajos i Jerzy Stuhr, ale lepiej od nich mogą zarobić młodsi koledzy - Piotr Adamczyk (524 tys., czwarty na liście) czy Maciej Zakościelny.

Numerem jeden światowego rankingu gwiazd show-biznesu (tu kryterium jest przyrost zarobków) został w tym roku Tom Cruise, którego notowania wzrosły mimo złej prasy, na drugim miejscu są Rolling Stonesi, wyprzedzili Oprah Winfrey.

Na zdjęciu: Joanna Brodzik w reklamie farby do włosów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji