Artykuły

Warszawa. IAM prezentuje zabawę muzyczną "Odgłos" w formule gry online

Eksperymentalny proces powstawania muzyki przełożony na język gry online - to nowa zabawa muzyczna "Odgłos".

Spuścizna legendarnego Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia inspiruje nie tylko współczesnych producentów muzyki elektronicznej, lecz także twórców sound designu do filmów, instalacji multimedialnych oraz gier komputerowych. Jedna z nich - "Odgłos" powstała na zamówienie Instytutu Adama Mickiewicza.

W poniedziałek, 25 maja na stronach Culture.pl oraz holypangolin.itch.io internauci i melomani na całym świecie poznają grę "Odgłos". Bohaterem muzycznej podróży jest niewielka lalka sowy poszukująca przyjaciół zaginionych w innych wymiarach. Śledzona przez węża musi dotrzeć do Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, w którym znajduje się centrum kontroli wszechświata.

Zabawa wykorzystuje dźwięki pochodzące z kompozycji Krzysztofa Knittla, Elżbiety Sikory i Ryszarda Szeremety ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. "Odgłos" inspiruje do odkrywania zabawy w codzienności, a także duszy w zwykłych przedmiotach, a formalnie charakteru nadają jej atrakcyjnie wizualna animacja poklatkowa i kolaże ze zdjęć.

Gra została stworzona przez studio Holy Pangolin na zamówienie Instytutu Adama Mickiewicza. Holy Pangolin to niewielkie studio gier, tworzące prace inspirowane przyrodą, akwarelowymi grafikami, opowiadające humorystyczne historie przeplatane trudnymi emocjami i zagadkowymi historiami.

Uzupełnieniem zabawy "Odgłos" jest gra muzyczna "Bogusław Schaeffer. Sound Memory Game" Magdaleny Paluch. W muzycznym memory zadaniem gracza jest połączenie tak samo brzmiących fragmentów dźwiękowych pochodzących z legendarnej "Symfonii: Muzyki elektronicznej". Po połączeniu identycznych sampli pojawia się fragment Schaefferowskiej partytury. "Symfonia: Muzyki elektronicznej" to utwór, w którym Bogusław Schaeffer nie chciał przedstawić na papierze całkowitego i jedynego możliwego jej przebiegu. Uważał, że każda kolejna interpretacja powinna poruszać inne problemy estetyczne i wykonawcze.

Prace Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia nieustannie wzbudzają ogromne zainteresowanie publiczności. Od kilkunastu lat nagrania realizowane w SEPR są wznawiane na płytach CD, a także wykorzystywane do tworzenia zupełnie nowych utworów muzycznych, filmów, spektakli oraz gier i zabaw dźwiękowych.

Link do obu gier:

https://culture.pl/pl/artykul/cd-winyle-i-gry-sepr-wiecznie-zywe

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji