Artykuły

Internet. Kultura w sieci na dziś

Środę zdominują spotkania autorskie z pisarzami i pisarkami, jest też trochę filozofii, filmu i teatru. Polecamy wydarzenia w sieci na środę.

godz. 10 - Dżem dobry live z Bovską

Producent przetworów i dżemów, marka Łowicz, zaprasza w środowy poranek na "dżem" session z wokalistką i artystką wizualną Bovską. Nie będzie to jednak zwykły występ online: Bovska będzie improwizować do nadesłanych przez widzów i widzki pozytywnych komentarzy. Transmisja na fanpage'u Łowicz.

godz. 19 - Wystawa "Gdańsk 2020", wernisaż online

Instytut Kultury Miejskiej przygotował wernisaż wystawy online "Gdańsk 2020", która to jest artystycznym wyrazem stanu zagrodzenia, izolacji i niepewności. Prac na wystawie jest 50. To prace malarskie, graficzne, komiksy, eseje dźwiękowe, miniatury literackie - wystawa jest interdyscyplinarna i potrwa do połowy września. Wernisaż odbędzie się na fanpage'u IKM i stronie gdansk.pl, a wystawę będzie można oglądać na dedykowanej stronie internetowej.

godz. 19 - Uwaga: premiera! "Cyfrodziewczyny. Pionierki polskiej informatyki"

Big Book Cafe i Wydawnictwo Krytyki Politycznej zapraszają na premierowe spotkanie wokół książki o pionierkach polskiej informatyki. Dotarła do nich Karolina Wasielewska, autorka książki "Cyfrodziewczyny. Pionierki polskiej informatyki". Porozmawia z nią inny spec od technologii, komputerów i internetu - dziennikarz Wojciech Orliński. Transmisja ze spotkania na Facebooku i YouTube Big Book Cafe i na fanpage'u Krytyki Politycznej.

godz. 19 - Spotkanie autorskie online z Juliuszem Strachotą

Juliusz Strachota jest jednym z ciekawszych pisarzy młodego pokolenia, nominowanym do Nagrody Literackiej "Nike" i Nagrody Literackiej Gdynia. Jego najnowsza książka "Krótka wycieczka na tamten świat" to osobista historia o poszukiwaniu prawdy o swojej rodzinie, a dokładnie o dziadku bigamiście, który trójkę dzieci zostawił w Związku Radzieckim. Spotkanie z autorem na fanpage'u Spółdzielni Ogniwo poprowadzi Aleksandra Boćkowska.

godz. 19 - Ingarden in the garden - wykłady online

Nadbałtyckie Centrum Kultury podtrzymuje wirtualną formę komunikacji i zaprasza na cykl spotkań poświęconych polskiemu filozofowi, fenomenologowi i estetykowi Romanowi Ingardenowi. Wykłady odbywać się będą w każdą środę czerwca, wygłaszać je będzie Anna Chęćka, profesor w Instytucie Filozofii - Zakładzie Estetyki i Filozofii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. Pierwszy wykład "Filozofia sztuki Romana Ingardena: tajemnicze hasła - klucze", tak jak każdy inny, transmitowany będzie na fanpage'u NCK na Facebooku.

godz. 19 - Pokaz filmu "Still alive.." z komentarzem autorskim Marii Zmarz-Koczanowicz

Kino pod Baranami w dobie pandemii przerobiło się na kino wirtualne i udostępniło za opłatą dostęp do filmów ze swojego katalogu. Organizuje też spotkania wokół filmów. Dziś jedno z nich: pokaz "Still alive. Film o Krzysztofie Kieślowskim" z autorskim komentarzem reżyserki Marii Zmarz-Koczanowskiej, która opowie o procesie powstawanie filmu i jego bohaterze. Film będzie można obejrzeć bezpłatnie w wirtualnym Kinie pod Baranami.

godz. 20 - Złote ucho - Marcin Gajko

Producent muzyczny, realizator dźwięku Marcin Gajko w muzycznym, internetowym talk-show Na Setkę opowie o swoim warsztacie pracy i swoim fachu. Co jest ważne w czasie pracy z utworami, jak je szlifować, dopracowywać, jak pracuje się nad dubbingiem filmu i serialu? O tym wszystkim opowie Marcin Gajko. Transmisja na YouTube i Facebooku Na Setkę.

godz. 20 - Instytut Reportażu nadaje: Tochman

Dziś wieczorem Magda Grzebałkowska porozmawia z reporterem, współzałożycielem Fundacji Instytutu Reportażu Wojciechem Tochmanem. Transmisja rozmowy na fanpage'u InstytutuR.

godz. 20 - Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna online: "Kapelusz: rys hagiografii" autorstwa Michała Lachmana

Maj od lat był miesiącem dwóch połączonych wydarzeń teatralnych: festiwalu sztuk teatralnych R@port i Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Obie były organizowane i odbywały się w Teatrze Miejskim w Gdyni. W związku z tym, że pandemia pokrzyżowała wiele planów i zamknęła na kilka miesięcy instytucje kultury, czytania finałowych sztuk Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej odbywają się online. Dziś czytanie trzeciej sztuki: "Kapelusza: rysu hagiografii" Michała Lachmana. Transmisja na YouTube Teatru Miejskiego w Gdyni.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji