Artykuły

Warszawa. Wręczono Złote Mikrofony 2006

Hanna Maria Giza-Tomann, Krzysztof Gosztyła (na zdjęciu), Małgorzata Kandefer, Wojciech Mann i Andrzej Zaorski zostali laureatami Złotych Mikrofonów 2006. Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się w sobotę podczas specjalnego Koncertu dla Przyjaciół Polskiego Radia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

Nagrodzonym w specjalnym liście pogratulował minister kultury Kazimierz Michał Ujazdowski, który podziękował za wkład, jaki wnoszą do polskiej kultury. Mikrofony wręczył prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański.

Hanna Maria Giza-Tomann, dziennikarka Programu III Polskiego Radia, otrzymała nagrodę za "szczególną wrażliwość w prezentacji problemów i ludzi kultury oraz popularyzację nauki".

Krzysztof Gosztyła, aktor filmowy i teatralny, został doceniony za "mistrzowską interpretację prozy i poezji w Teatrze Polskiego Radia".

Małgorzatę Kandefer, członka Komisji Etyki Polskiego Radia, doceniono za "znakomitą prezentację wiedzy prawnej i pomoc w rozwiązywaniu życiowych problemów słuchaczy Polskiego Radia".

Wojciech Mann, dziennikarz radiowy i telewizyjny, zdobył uznanie za "dowcip, inteligencję, wiedzę i błyskotliwość, za wybitną osobowość radiową".

Andrzej Zaorski, aktor i humorysta, nagrodę otrzymał za "wszechstronny talent i umiejętności ofiarowane Polskiemu Radiu".

Nagroda Złotego Mikrofonu jest przyznawana od 1969 roku "za uzyskanie trwałego wysokiego poziomu i wysokiej klasy sztuki radiowej oraz za wybitne osiągnięcia twórcze dla radia publicznego".

Wśród nagrodzonych w ubiegłych latach znaleźli się m.in. Jerzy Waldorff, Krzysztof Kolberger, Tadeusz Sznuk, Jan Nowak-Jeziorański, Marek Niedźwiecki oraz ks. prof. Józef Tischner.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji