Artykuły

Internet. Mela Koteluk śpiewa Baczyńskiego, w Operze Narodowej wielkie kolędowanie

Przedświąteczny czas nie jest wcale zdominowany przez kolędowanie, chociaż i tego nie zabraknie w repertuarze wydarzeń online. W tym tygodniu zdecydowanie gra muzyka: od miksu gatunkowego z RPA przez jazz na poezji śpiewanej kończąc.


Od połowy listopada kultura ponownie przeszła na tryb online. Jak długo ten stan potrwa? Tego na ten moment nie wie nikt. Wybraliśmy najciekawsze wydarzenia kulturalne online na najbliższe dni.


Mela Koteluk i Kwadrofonik, FINA na ucho 


21 grudnia 


Mela Koteluk to jedna z najbardziej lubianych polskich wokalistek alternatywnej sceny popowej. Autorka “Żurawi origami”, “Melodii ulotnej” i “Fstryg” nagrała wspólny album z grupą Kwadrofonik z poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Album “Astronomia poety. Baczyński” ukazała się latem tego roku. W ramach cyklu FINA na ucho będzie można posłuchać materiały z płyty na żywo. Transmisja o godz. 20 na facebookowym profilu FINA Wałbrzyska 3/5.


Ocean Opowieści: Szczepkowska czyta Stanisławską 


21 grudnia 


W ramach ostatniego w tym roku spotkania z cyklu Ocean Opowieści, performatywnych czytań literatury organizowanych przez Art Inkubator, Joanna Szczepkowska przeczyta “Input. Else. Goto. Loop” Olgi Stanisławskiej. To, jak piszą organizatorki, wyjątkowa opowieść o Syrii, której już nie ma z antologii „NieObcy – polscy pisarze dla uchodźców”. Transmisja o godz. 18.30 na kanale YouTube Goyki 3 Art Inkubator.


Karolina Czarnecka - koncert z Big Book Cafe 


21 grudnia 


Aktorka, autorka tekstów, wokalistka Karolina Czarnecka da ostatni koncert w mijającym roku. Wykona utwory z najnowszej solowej płyty, ale też i starsze kompozycje. Występ artystki organizuje warszawska Big Book Cafe. Wstęp jest płatny (18.99). Transmisja live na stronie wydarzenia o godz. 19.30.  


“Dropie", reż. Anna Mazurek 


21 grudnia 


Natalka Suszczyńska jest literacką debiutantką. Jej “Dropie” są opowieścią prekariuszki z pokolenia millenialsów, która posługując się ironią stara się oswajać lęk przed niestabilnością zatrudnienia, sytuacją mieszkaniową, problemami związanymi z kryzysem klimatycznym i dominacją kapitalizmu. Historia z książki doczekała się performatywnej interpretacji Anny Mazurek. Transmisja o godz. 19 na fanpage'u Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz na teatralnym kanale YouTube. 


Ladies’ Jazz śpiewa Piotra Szczepanika 


21 grudnia 


Festiwal Ladies’ Jazz odda hołd zmarłemu w sierpniu piosenkarzowi, autorowi takich przebojów jak “Żółte kalendarze” czy “Lepiej nie pytaj”, Piotrowi Szczepanikowi. W koncercie wezmą udział Dorota Miśkiewicz, Krystyna Stańko, Monika Borzym, Anna Serafińska, Iza Kowalewska, Mieczysław Szcześniak, Marek Napiórkowski i Henryk Miśkiewicz. Transmisja o godz. 20 na WP Pilot, YouTube i Ladies’ Jazz Facebook. 


Koncert Placeholder w ramach AfryKamery  


21 grudnia 


Do końca grudnia na platformie mojeekino.pl można oglądać filmy z festiwalu AfryKamera. Na zakończenie tegorocznej wirtualnej edycji imprezy wystąpi pochodzący z Republiki Południowej Afryki zespół Placeholder. To międzypokoleniowa i międzygatunkowa mieszanka, która z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń. Transmisja na Facebooku AfryKamery.


“Kapelusz Pani Wrony”, Teatr Baj Pomorski 


22 grudnia 


Teatr Baj Pomorski przygotował premierę online spektaklu o pewnej Pani Wronie, wytwornej ptasiej damie, która zgubiła ważny element swojej garderoby. Autorką tekstu jest Danuta Parlak. Spektakl dostępny będzie przez pół roku na kanale YouTube instytucji. Premiera w południe.  


Cicha noc… w Operze. Koncert kolęd online 


22 grudnia 


Teatr Wielki-Opera Narodowa w Warszawie pomoże wczuć się w atmosferę świąt. Podczas koncertu najpiękniejszych polskich kolęd wystąpią: Dariusz Machej, Tomasz Raff, Aleksandra Orłowska, Magdalena Stefaniak, Elżbieta Wróblewska, Emil Ławecki, Tomasz Rak, Mateusz Zajdel, Magdalena Idzik, Anna Bernacka, Paweł Czekała, Anna Simińska, Jasin Rammal-Rykała. Przy fortepianie zasiądzie Marek Bracha. Transmisja o godz. 19 na vod Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji