Artykuły

Warszawa. Nowe w TR Warszawa

TR Warszawa otwiera nowy etap działalności. - Chcemy tworzyć teatr ostro krytyczny - zapowiada Grzegorz Jarzyna.

Po projektach: Teren Warszawa, w ramach którego teatr szukał miejsca w przestrzeni miejskiej i TR/PL, gdzie młodzi, polscy reżyserzy mieli mówić o współczesnej rzeczywistości, Jarzyna zapowiada kolejny. Tym razem oparty na współpracy z europejskimi twórcami, którzy zdążyli już nieco w teatrze namieszać. - Chcemy tworzyć teatr ostro krytyczny wobec rzeczywistości społecznej, nas samych, a przede wszystkim teatru - mówił wczoraj Jarzyna. W sobotę zobaczymy pierwszą jego odsłonę, którą bedzie efekt pracy René Pollescha z polskimi aktorami. Niemiecki reżyser uważany jest za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli teatru postdramatycznego.

Natomiast w listopadzie do Warszawszy przyjedzie Luk Perceval. Twórca posługujący się zawsze niezwykle współczesnym językiem przeprowadzi z aktorami TR warsztaty. Jarzyna do współpracy zaprosił także młodego amerykańskiego reżysera - Daniela Kremera oraz Wladimira Pankowa, rosyjskiego artystę, który uprawia specyficzny gatunek teatralny nazwany sound dramą.

TR od przyszłego sezonu rozstaje się z niemniej dla siebie ważnym nazwiskiem - Krzysztofem Warlikowskim. Reżyser otrzyma na Mokotowie własną scenę.

- Jesteśmy skazani na konkurencję - uważa Jarzyna, który w najbliższych planach ma spektakl w wiedeńskim Burgtheater.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji