Artykuły

Bydgoszcz. Obrazy Kantego Pawluśkiewicza w Galerii Nad Brdą

6 czerwca (środa) o godz. 18 gościem Galerii Nad Brdą WSG (ul.Garbary 2) będzie Jan Kanty Pawluśkiewicz - znakomity kompozytor muzyki teatralnej, filmowej i kabaretowej, twórca monumentalnych dzieł oratoryjno-kantatowych i pianista.

Twierdzi, że maluje od zawsze. To przez młodzieńcze umiłowanie do rysunku wybrał się na wydział architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie zajmował się m.in. malarstwem, grafiką i rzeźbą. Ale najczęściej posługiwał się rysunkiem, pisząc muzykę. Po raz pierwszy swoje obrazy wystawił w 1999 r. w Piwnicy pod Baranami. Od tego czasu zaprezentował już wiele serii obrazów, rysunków i grafik. Kreuje w nich wyjątkowo fantazyjny i magiczny świat, zawierający szczególny ładunek emocjonalny, pełen baśniowości i radości.

Ekspozycja bydgoska to przede wszystkim nowy cykl pt. Sensy. Byty. Mary., uzupełniony dziełami z cykli wcześniejszych: Parasolnie płyną w sztolnie, Podhale de Paris i Ogród Jozafata. Obrazy te zbudował przede wszystkim hinduskimi żelami rysunkowymi, będącymi technologiczną nowinką wśród malarskich materiałów.

Prace będę eksponowane do 8 lipca 2007r. W programie również krótki recital artysty i spotkanie autorskie.

Na zdjęciu: jeden z obrazów Jana Kantego Pawluśkiewicza.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji