Artykuły

Warszawa-Legnica. Deszcz nagród dla Teatru im. Modrzejewskiej

Tylko nagrody za muzykę nie zdobyli artyści legnickiego Teatru im. Modrzejewskiej w XIII Ogólnopolskim Konkursie na wystawienie polskiej sztuki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W pozostałych kategoriach zdobyli pierwsze nagrody.

- To jest potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku - mówi uradowany dyrektor legnickiego teatru Jacek Głomb. - Ale oprócz wyróżnień najważniejsze jest, że ludzie chcą nas oglądać.

Az 12 tys. zł teatr dostał za spektakl "Osobisty Jezus" [na zdjęćiu]. Nowa sztuka Przemysława Wojcieszka choć dopiero trzy razy została wystawiona na przeglądach festiwalowych, to po raz trzeci zdobyła najważniejszą nagrodę. Wcześniej triumfowała w Szczecinie na międzynarodowym festiwalu Kontrapunkt i w Gdyni na Festiwalu Dramaturgii Współczesnej Raport.

Czek na 8 tys. zł dostał z rąk ministra też Przemysław Wojcieszek za reżyserię "Osobistego Jezusa", a Jacek Głomb został wyróżniony za reżyserię lubuskiej sztuki "Zabijanie Gomułki".

- Chcę robić sztuki, które mnie nie nudzą - przyznaje Przemysław Wojcieszek. - Dlatego w Legnicy zrealizowałem najpierw "Made in Poland", a teraz "Osobistego Jezusa" - zupełnie inną sztukę. Chciałem jeszcze zrobić tu dramat Szekspira, ale w tym roku pracuję nad filmem, więc muszę zmienić plany.

Nagrody dostali również: aktor Przemysław Bluszcz, Robert Urbański za scenariusz i Małgorzata Bulanda za scenografię.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji