Artykuły

Gdańsk. Skończył się XII Festiwal Gwiazd

Koncert "Reinkarnacje" zorganizowany dla uczczenia 50 rocznicy urodzin Grzegorza Ciechowskiego jest jedną z ostatnich imprez kończących 12. Festiwal Gwiazd, który odbywa się w Gdańsku od czwartku.

Ostatniego dnia imprezy odbyła się także uroczystość wręczenia Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego; odebrał ją kompozytor i plastyk, Jan Kanty Pawluśkiewicz [na zdjęciu]. Wspólną nagrodę RMF FM i RMF Classic, dla najwybitniejszej muzycznej gwiazdy 12. Festiwalu Gwiazd w Gdańsku, otrzymał znany piosenkarz, wokalista i kompozytor Grzegorz Turnau.

12 Festiwal Gwiazd rozpoczął się w czwartek. Wśród prawie 40 wydarzeń artystycznych; spektakli teatralnych, koncertów, spotkań z gwiazdami, przeglądów filmowych. Była też premiera najnowszego filmu Davida Lyncha "Inland Empire".

Na Promenadzie Gwiazd swoje dłonie odcisnęli w brązie m.in. David Lynch, Marta Mesaros, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Borys Szyc, Agnieszka Grochowska, Karolina Gruszka, Piotr Uklański, Mirosław Baka, Grzegorz Turnau i Krzysztof Krauze.

Dwunasta edycja Festiwalu Gwiazd po raz drugi odbywa się w Gdańsku. Wcześniej festiwal odbywał się w Międzyzdrojach. W zamyśle organizatorów, festiwal ma gromadzić najwybitniejszych artystów teatru, filmu, muzyki, plastyki i literatury z Polski i z zagranicy. Celem festiwalu jest umożliwienie publiczności kontaktu z artystami. Codziennie, obok wydarzeń artystycznych, odbywały się spotkania z publicznością w cyklu "Spotkanie z Gwiazdą".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji