Artykuły

Białystok. Konkurs na małą formę dramaturgiczną rozstrzygnięty

Tekst o relacjach małżeńskich "Trzy razy łóżko" Jana Jakuba Należytego został zwycięzcą ogólnopolskiego Konkursu Małych Form Dramaturgicznych 1-2-3, zorganizowanego po raz pierwszy przez Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Wyboru dokonali w sobotę wieczorem widzowie, którzy oglądali przygotowane przez studentów wstępne inscenizacje trzech tekstów, zakwalifikowanych do finału konkursu.

Zwycięski spektakl ma zostać w profesjonalny sposób przygotowany i znaleźć się na stałe w repertuarze białostockiego teatru. Premiera planowana jest na wiosnę przyszłego roku.

"Trzy razy łóżko" Jana Jakuba Należytego, to rozgrywające się w sypialni sceny z życia małżeństwa, pokazujące trudne relacje małżonków i próbę ich naprawienia.

Celem konkursu było "odkrycie ciekawych tekstów dramaturgicznych, które mogą stanowić interesujący, inspirujący materiał dla działań teatralnych". Pomysł na konkurs powstał z zapotrzebowania Teatru Dramatycznego w Białymstoku na teksty kameralne, nadające się do wystawiania na tzw. małej scenie.

W konkursie mogły brać udział tylko teksty oryginalne, nigdzie wcześniej nie publikowane, nie wystawiane i nie prezentowane w formie "czytania dramatu". Teksty mogli zgłaszać także tłumacze prac obcojęzycznych, jeśli autorzy wyrazili na to pisemną zgodę.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji