Artykuły

Gdynia. Benefis Jacka Fedorowicza

Rozśmiesza nas od lat inteligentnym dowcipem. Aż trudno uwierzyć, że Jacek Fedorowicz ma 70 lat. A ma! I do tego obchodzi 50 lat pracy twórczej. To właśnie z tej okazji w Gdyni, z której pochodzi, zorganizowano mu benefis.

W sobotę, 1 grudnia o godz. 17 w Klubie Muzycznym "Ucho" przy ul. św. Piotra 2 artysta zaprezentuje się w roli satyryka, aktora, scenarzysty, pisarza i... malarza, bo mało kto wie, ale jest absolwentem Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Będziemy mogli posłuchać jego monologów i obejrzeć fragmenty "Dziennika Telewizyjnego". Będzie też promocja jego najnowszej książki "PasTVisko" [na zdjęciu - okładka], w której nie oszczędza polityków.

Jacek Fedorowicz zagrał w kilku filmach, napisał parę książek, zdobył wiele nagród. Karierę telewizyjną rozpoczął w latach 60., kiedy to występował w TVP z Jerzym Gruzą. Ich dziełem były programy rozrywkowe "Poznajmy się", "Małżeństwo doskonałe", "Kariera". Potem w radiowej Trójce współtworzył program satyryczny "60 minut na godzinę" i występował w kilkunastu rolach, tworząc m.in. słynne postaci Kolegi Kierownika i Kolegi Kuchmistrza. Na początku stanu wojennego zerwał kontakty z państwowymi mediami i współtworzył dowcipne audycje rozprowadzane na kasetach w tzw. drugim obiegu (emitowało je Radio Wolna Europa). Jednym z pomysłów było ośmieszanie reżimowego dziennika telewizyjnego, co Fedorowicz kontynuował po 1995 r., prowadząc w TVP program "Dziennik Telewizyjny". Od ub.r. jest gospodarzem seansów "Z przymrużeniem kamery" w Kino Polska TV.

Benefis organizuje Agencja R&K Nehrebeccy. Wstęp jest bezpłatny, należy tylko potwierdzić obecność pod nr tel. 604 156 542 lub mailem agencja@nehrebeccy.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji