Artykuły

Warszawa. Cafe Teatr na Francuskiej

Co sobota, o godz. 21.00, otwiera podwoje Cafe Teatr na Francuskiej. W tym teatrze występują Barbara Bursztynowicz ("Klan"), jej mąż, Jacek Bursztynowicz ("Na Wspólnej") i kompozytor Janusz Tylman ("Śpiewające fortepiany") - pisze Grażyna Korzeniowska w internetowym wydaniu Super Expressu.

"Aktorskie małżeństwo, Barbara i Jacek Bursztynowicz, od lat mieszkają na warszawskiej Saskiej Kępie. Z ich domu tylko krok na słynną ulicę Francuską. Nic dziwnego, że postanowili właśnie przy niej zrealizować swoje marzenia.

Program nazwali Na Francuskiej i śpiewają w nim piosenki, opowiadają skecze, wygłaszają monologi.

- Nasze występy to rodzaj kabaretu lirycznego - mówi nam Barbara Bursztynowicz [na zdjęciu]. - Więcej w nim zadumy, nostalgii i refleksyjnego uśmiechu niż ostrej satyry na rzeczywistość. Nie są to tzw. występy do kotleta. Wymagają nastroju, skupienia. Ale chyba trafiliśmy w oczekiwania widzów. Słuchają z uwagą, a po występie zostają w kawiarence i długo rozmawiamy.

Autorem wierszy i skeczy jest Jacek Bursztynowicz (52 l.). - Nie było trudno namówić go do pisania, zajmuje się tym od lat - opowiada Barbara. - Nie było też trudno namówić Janusza Tylmana do skomponowania melodii do Jackowych wierszy. I tak powstały piękne piosenki.

Od czasu do czasu w ich programie pojawi się gość specjalny. 16 października wystąpi Robert Kudelski (30 l., Na Wspólnej - Michał Brzozowski) z kilkoma piosenkami francuskimi.

Pod koniec miesiąca będzie Sława Przybylska. To ona pierwsza zaśpiewała Na Francuskiej, na Francuskiej jest maleńka kawiarenka... Rzeczywiście jest. I jaka nastrojowa.

Barbara Bursztynowicz (50 l.)

- Wodnik

- Pochodzi z Bielska-Białej

- Ukończyła warszawską szkołę teatralną. Przez wiele lat związana ze stołecznym Teatrem Ateneum.

- Popularność przyniosła jej rola Elżbiety Chojnickiej w serialu Klan

- Na studiach poznała męża, Jacka Bursztynowicza, aktora i reżysera

- Mają 22-letnią córkę Małgorzatę, rzeźbiarkę i scenografkę

- Nie lubi gotować

- Kocha spacery na świeżym powietrzu

- Co sobota można ją oglądać w programie Na Francuskiej w Cafe Bistro

Tymczasem w serialu...

Barbara Bursztynowicz gra Elżbietę Chojnicką - właścicielkę apteki Pod Modrzewiem. Dobrotliwa, rozważna, opiekuńcza, jest żoną Jerzego Chojnickiego (Andrzej Grabarczyk). Kariera zawodowa jest dla niej sprawą drugorzędną, Elżbieta spełnia się bowiem w roli matki i babci. Dla swoich dzieci: Beaty (gra ją Dorota Naruszewicz) i Michała (Jan Wieczorkowski), jest powiernicą i najlepszym przyjacielem. A dla czworga wnucząt - babcią, z którą można konie kraść".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji